• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Zkroťte průvan a ochlaďte svůj byt v horkých letních dnech

Když jsou venku tropy, mnou si ruce majitelé starých domů, ve kterých je příjemný chládek. Pokud mezi tyto šťastlivce nepatříte, naučte se, jak v létě správně větrat.

První zásadou je nevětrat přes den. I když máte v bytě snad milion stupňů, vydržte to. Kdybyste otevřeli okno, teplý vzduch se z venku nahrne dovnitř a nijak si nepomůžete.

Otevřít můžete teprve, až teplota klesne, což bývá přibližně po deváté hodině večerní. Do té doby nechte okna zavřená a závěsy zatažené. Otevřené okno pak můžete nechat po celou noc.

Teplotu v místnosti můžete zatím snižovat ventilátorem nebo klimatizací. S tou to ale nepřehánějte, abyste si neuhnali angínu nebo zablokování krční páteře.

moojoo.cz_oknoplastik_cz_01

Dejte pozor na hmyz

Během večerního větrání je největším problémem hmyz. Stačí jedna rozsvícená lampička a hned máte dům plný komárů, můr a jiné havěti. Řešením je mít během větrání zhasnuto. I tak se ale dovnitř nějaká zbloudilá moucha může dostat.

Na léto se proto rozhodně vyplatí instalace sítí do oken a dveří. Díky nim můžete mít otevřeno dokořán, rozsvíceno a hmyz nemá šanci.

moojoo.cz_oknoplastik_cz_02

Průvan je dobrý sluha, ale špatný pán

Pokud chcete efektivně vyvětrat, bez průvanu se neobejdete. Je důležité otevřít okna a dveře ve více místnostech a nechat vzduch proudit. Jedině tak chladný večerní vzduch nahradí ten horký denní.

Neméně důležité je ale ochránit svá plastová okna nebo skleněné interiérové dveře před rozbitím. Stačí, aby venku zafoukalo, okno se s třísknutím zabouchne a může se vysklít. Proto okna a dveře nezapomeňte opatřit zarážkami.

Servis plastových oken je sice u české společnosti Okno Plastik snadno dostupný stejně jako nová okna z plastu (prohlédněte si ceník plastových oken), proč si ale zbytečně přidělávat starosti.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.