• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak zvládnout stavbu domu svépomocí

Chystáte se stavět svůj vysněný dům? Stavba domu je náročný projekt, který vyžaduje určitou návaznost na mnoho činností. Při stavbě domu je třeba zajistit kvalitní stavební materiál. Při výběru rozhoduje mnoho faktorů, které bychom zaručeně neměli podcenit. Vybrat správné stavebniny nemusí být tak jednoduché, jak se může zdát.

Pálené cihly

Jedním z nejpoužívanějších stavebních materiálů je cihla. Pálené cihly mají mnoho výhod a častokrát se spojují s mnohými mýty. Můžeme slyšet, že keramické cihly jsou křehké, mnohdy se lámou a praskají. Sice je keramické zdivo považováno za křehké, vůbec to neovlivňuje odolnost a pevnost. K poškození cihel dochází zejména při manipulaci a při dopravě.

Cement

Cement patří k nejoblíbenějším materiálům a má širokou působnost. Při výběru cementu dbejte hlavně na charakteristiky, jako je odolnost proti mrazu, vodě, síranům, korozi a trvanlivost. Tyto vlastnosti ovlivňují cement na kvalitě.

Plechové střechy

Určitě při stavbě domu jste se zabývali otázkou „Jaká plechová střecha je nejvhodnější?“ Je důležité si uvědomit, že není plech jako plech a toto samozřejmě platí i při výběru plechové střešní krytiny. Před výběrem střechy je důležité vybírat podle sklonu střechy, vlastního vkusu, konstrukčního řešení a samozřejmě ceny. Jádrem plechové střešní kryty je ocelový plech, který je pokrytý ochrannými vrstvami. Při výběru plechové střechy je také třeba si uvědomit, že samotná kvalita plechové střechy má působnost na její životnost a schopnost odolávat mechanickému poškození a povětrnostním podmínkám. Pokud hledáte cenově dostupný konstrukční prvek, sáhněte po trapézovém plechu. Trapézové plechy mají nižší profil a menší tloušťku. Používají se zejména na pokrytí stěnových obkladů a příček. Nízká hmotnost trapézových plechů má svoji výhodu zejména v tom, že nevyžadují složité a časově náročné konstrukční řešení.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.