• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Obklady a dlažby do interiéru – jaké jsou trendy roku 2021?

Trendy ve světě interiérového designu se výrazně odráží i ve stylech, formátech a dekorech obkladů či dlažeb, které v mnoha vnitřních prostorách hrají prim. Vedle klasiky v podobě obkladů s kamennou strukturou, které nevychází z módy ani v roce 2021, najdeme mezi trendy i řadu výstřednějších kousků. Inspirujte se současnými trendy od Roberta Adama ze StoneGallery.cz v oblasti obkladů a dlažeb, které vašemu interiéru dodají punc luxusu a exkluzivity.

Poutavá struktura kamene stále přitahuje

Mezi dlouhodobé trendy rozhodně patří keramické obklady a dlažby v dekorech kamene. V roce 2021 jsou obzvláště žádané materiály imitující povrch mramoru, které vypadají honosně a hodí se do malých i velkých interiérů, ať už jde o koupelny, nebo jiné prostory.

Výrobci keramiky reagují na vysoký zájem o kamennou strukturu a svá portfolia soustavně rozšiřují o nové modely, a to i v různých barevných odstínech a s odlišnou výrazností struktury. Do popředí se dostávají také imitace výraznějších druhů kamene, například onyxu.

I přes věrnost imitací, která je dána vylepšováním technologie výroby, se za vrchol estetiky a kvality stále považují kamenné obklady do interiéru. Přírodní kámen má zkrátka nezaměnitelnou strukturu a jedinečné vlastnosti (odolnost, pevnost, snadná údržba, téměř neomezená životnost), díky kterým budou stát na pomyslném piedestalu ještě mnoho let.

Neotřelé barevné kombinace obkladů a dlažeb

V kategorii keramických obkladů jsou vedle imitací oblíbené i jednobarevné či abstraktně pojaté modely v neotřelých barvách. V roce 2021 jsou v interiérech k vidění například obklady a dlažby v petrolejové, bordó nebo hořčicové barvě. Trendem jsou pak obkladačky do koupelny ve žlutých a šedých barvách – tyto odstíny také Pantone Color Institut označil za barvy roku 2021.

Obklady a dlažby – důležitý prvek obytných prostorů

V oblasti bytového designu se obklady a dlažby častěji objevují nejen v koupelnách, ale také obývacích pokojích, ložnicích či chodbách. To potvrzuje také designérka Bára Baštová, pode které existují desítky, ne-li stovky možností, jaké materiály aplikovat na podlahy i stěny. „Keramika se stále drží mezi těmi, které používám ráda a často. Obklady rozhodně hrají prim v koupelnách, často se ale snažím pro ně najít i nová neotřelá užitím, nedávno třeba jako součást nábytkové stěny v předsíni,” dodává.

Ať už se rozhodnete pro dlažbu do koupelny v imitaci kamene, nebo vsadíte na trendy petrolejovou či hořčicovou barvu, myslete na nadčasovost. Obklady a dlažby v interiérech neměníme každý rok, proto je vhodné zvolit nadčasové řešení, které jen tak nevyjde z módy. Pro kamennou strukturu to platí jednoznačně. Jak na tom budou letošní trendy barvy za pár let se ale teprve ukáže.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.