• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Stavba terasy

Chystáte se postavit si vlastnoručně terasu? Bez přípravu plánu to určitě nepůjde. Než se pustíte do práce je třeba si ujasnit všechny požadavky a představy. Při stavbě terasy platí určitá pravidla. Základní pravidlo říká, že terasa by měla být postavena na jižní nebo na západní straně domu. Terasa je totiž místo, kde budete přes léto trávit asi nejvíc času, a proto vyžaduje dostatečný přísun světla. Standardní velikost terasy pro 4 až 6 osob by měla být kolem 20-25 m2.

 

Co budete potřebovat při stavbě terasy?

  1. Terasové distanční podložky

Terasové distanční podložky usnadní montáž a zároveň chrání samotné dřevo v místech, kde se drží nejvíce vlhkosti. Díky distanční podložce se vytvoří prostor, kde bude dřevo rychle schnout. Pokud by dřevo bylo stále vlhké tak by začalo postupně hnít. Podložky se jednoduše vkládají mezi hranoly a terasová prkna. Počítejte s tím, že na 1 m2 terasy budete potřebovat zhruba 15 ks podložek. Terasové distanční podložky jsou vyrobeny z PP, tedy z recyklovatelného plastu.

  1. Rektifikační terče

Pokud stavíte terasu tam, kde nemáte povrch pod terasou na 100 % rovný, tak je třeba, abyste využili rektifikační terče. Můžete je využít pod celou terasou nebo jen na místech, kde je zapotřebí dorovnat sklon. Rektifikační terče jsou různých velikostí. Zásadně prodlužují životnost terasy, neboť dostatečně chrání dřevo před vlhkostí.

  1. Nerezové vruty

Bez nerezových vrutů bychom terasu postavili velmi těžko. Aby se předcházelo zničení dřeva je třeba při stavbě používat terasové nerezové vruty. Dále není třeba zapomínat na to, že nerezové vruty musí být kupovány podle typu dřevo, protože vruty do modřínového dřeva splňují jiné požadavky než vruty do exotického dřeva. Vruty se vyznačují vysokou pevností a speciálním tvarem.

Pokud uvažujete nad stavbou terasy podívejte se na internetovou stránku Gardina.cz, kde najdete vše potřebné pro stavbu.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.