• Moojo
 • Moojo
 • Moojo
 • Moojo
 • Moojo
 • Moojo
 

Kvalitní matrace jako základ klidného spánku

Převalujete se celou noc v posteli z boku na bok a nevíte jakou polohu zaujmout, aby se vám dobře leželo? Pak je možná čas na koupi nové matrace a ne jenom ji, ale také nového roštu. Protože jenom kvalitní matrace v kombinaci s dobrým roštěm vám zajistí dobrý a zdravý spánek. Dojde k rozložení hmotnosti těla, dostatečné opoře páteře a k uvolnění zádových svalů.

Jak správně matraci vybrat

Při koupi matrace do postele volte specializované prodejny, nebo v dnešní době již rozšířené studia zdravého spaní. Jen tam můžete nakoupit opravdu kvalitní matrace a navíc vám odborný personál poradí a pomůže vybrat to, co je pro vás a vaše záda nejlepší. Vždy než matraci koupíte je dobré si na ni poležet a vyzkoušet jaká tvrdost vám vyhovuje. Když se na ni uložíte do polohy, ve které spíte převážnou část noci, měli byste se cítit dobře a měla by se přizpůsobit vašemu tělu. Nikde by neměla tlačit a prohýbat by se měla jen v místě zatlačení, nikde v okolí a právě to zajistí správné držení páteře. Matrace mají stupně tvrdosti od jedné do pěti, vybírat byste měli ty tvrdší, tedy od stupně tři nahoru. Jejich tloušťka je různá a to závisí na materiálu a samozřejmě kvalitě. Matrace se také rozdělují podle nosnosti, na kterou jsou vyráběny a podle zón, kterých je po celé délce tři až sedm. Tyto zóny jsou různě pevné a jsou rozloženy podle intenzity zatížení jejího uživatele.

Důležitý je materiál

Materiál, ze kterého jsou matrace do postele vyráběny, je různý. Nejnovějším hitem se však staly matrace z takzvané líné pěny. Jde o to, že matrace má svou tvrdost v závislosti na tlaku a teplotě těla. S tělesným teplem měkne a výborně se tak přizpůsobí křivkám těla. Svalstvo je maximálně uvolněné, dochází k relaxaci i zmírnění bolesti zad. K novinkám také patří bio pěna, ze které se poslední dobou matrace na jedno lůžko i partnerské matrace vyrábí. Obsahují vysoké množství přírodních olejů, jsou antibakteriální a ohleduplnější k životnímu prostředí. Na trhu seženete latexové matrace, které se vyrábí ze směsi syntetického i přírodního kaučuku. I tyto matrace se výborně přizpůsobují tělu. Pružinové matrace, které byly velmi oblíbené v dřívějších dobách, nemusíte úplně zavrhovat. Hodí se ale spíše na občasné spaní, například na chalupě. Pro každodenní spaní si vyberte matraci, která bude o něco šetrnější na vaše záda. Jak už bylo ale řečeno, vždy je důležité myslet na to, že matrace může správně fungovat, jenom pokud je k ní správně zvolený rošt.

Matrace Greta 1+1

Matrace Greta 1+1

Investujte do zdraví

Výběrem správné matrace si nezajistíte pouze klidný spánek, ale investujete tak do svých zdravých a bezbolestných zad. Pokud si myslíte, že nemáte dostatek investicí na pořízení kvalitní matrace, tak jste na omylu. Můžete totiž využít akce matrace 1+1, nebo koupit levné matrace, které ale neztrácí nic ze svých kvalit. Kupte si novou matraci a uvidíte, že se každý večer budete do postele přímo těšit.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

2 komentáře

 1. dobrý den chci se zeptat chtěla jsem si koupit matraci meradiso 7 zonová pěnová matrace,material polyester,polypropylen,polyuretan stupen tvrdosti H2,výška jádra 14cm ale bohužel mi dali omylem v obchodě jinou matraci za stejnou cenu ale meradiso 7 zonová ze studené pěny matrace,materiál 50procent bavlna,50procent polyester,výpln 100procent polyester,jádro polyurethan stupen tvrdosti H2.Můžete mi poradit jaký je mezitím rozdíl a případně mi poradit jestli si ji mám nechat nebo ji vyměnit.Můj požadavek na matraci je aby byla měká a aby mi vyhovovala na spaní na boku hlavně a často mě i pobolívájí záda a v pase a jelikož chci matraci o velikosti 140x200cm tak aby nebyl problém že na matraci budeme spát dva aby to nějak neovlivnovalo moje tělo nějakým tlakem třeba ,vážím 65kg a můj přítel 85kg někdy je prý váha důležitá při výběru matrace jsem četla tak i tohle udávám, děkuji moc za odpověd mějte se hezky m.

 2. Dobrý den,
  chci si koupit dobrou matraci, ale v posteli nemám lamelový rošt, jen rošt ze dřeva. Je nutný mít pod matraci lamelový rošt který péruje, nebo je to jen proto aby dobře větral a tedy splní tuto funkci i dřevěný s průduchy?
  Děkuji za odpověď

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.