• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Základem každého interiéru je vhodná podlaha

Zařizujete si nový byt nebo děláte rekonstrukci toho starého? Pak při těch všech starostech nezapomeňte na vhodně zvolenou podlahovou krytinu. Právě podlaha totiž dělá domov tím správným domovem.

Dříve než začnete nakupovat

Při koupi podlahy věnujte pozornost hned několika věcem, a to ceně, kvalitě, vzhledu, v jaké místnosti vám bude přesně podlaha sloužit, jakou odolnost od ní očekáváte a v neposlední řadě také tomu, jak snadno se vám bude udržovat. Z toho vyplývá fakt, že podlahová krytina v kuchyni rozhodně nebude stejná jako v dětském pokoji. V kuchyni by měla být podlaha více odolná, protože jsou zde na ni větší nároky. Do dětského pokoje byste naopak měli volit podlahu, která je měkčí, příjemná na dotek a působí teplým dojmem. K takovým podlahovým krytinám patří například dřevěná či korková i koberec.

Dřevo nebo laminát?

Nejoblíbenější podlahy v dnešní době jsou výše zmiňované dřevěné podlahy. Dřevo působí velmi útulně a je příjemné nejen na dotek, ale také na pohled. Navíc má dlouhou výdrž a je vhodné pro alergiky. Dřevěná podlaha má však i své určité nevýhody, a tím jsou vyšší pořizovací náklady a snadné poškrábání.

Dřevěná podlaha

Velkému zájmu se těší rovněž podlahová krytina laminátová. Laminátová podlaha bývá v některých situacích jen těžko poznatelná od té dřevěné. Jejími výhodami jsou odolnost vůči poškrábání, snadná údržba a oproti dřevu nižší pořizovací cena. K nevýhodám patří citlivost na nadměrné vlhko a na rozdíl od podlahy vyrobené ze dřeva má spíše studený povrch.

Do dětského pokoje koberec? Proč ne

Děti tráví hodně času hraním si na zemi. Z toho důvodu jim do dětského pokoje pořiďte klidně koberec. Má nízkou cenu, jednoduše se pokládá a vybírat můžete z celé řady motivů i barev. Nedoporučuje se u dětí trpících alergií na prach, protože právě ten se v koberci velmi dobře drží.

Podlahy Ostrava – profesionálové na našem trhu

Ať už si do svého interiéru vyberete jakoukoliv podlahu, vsaďte na profesionály. Podlahy Ostrava je firma, která je na našem trhu od roku 2002 a svým zákazníkům nabízí ty nejkvalitnější služby, k nimž patří i broušení a renovace parket nebo pokládka PVC podlah.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.