• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Vybíráme si sprchový kout

Sprchový kout nám musí sloužit dobře několik let. Proto si s jeho výběrem dejte na čas. Vhodný sprchový kout si vyberte například na http://www.wellmall.cz/.

S rámem, bez rámu či půlrámový?

Důležitým prvkem je konstrukce pro váš nový sprchový kout. Na trhu existují sprchové kouty rámové, bezrámové a půlrámové. Rámové kouty jsou nejčastěji využívané, nejsnadněji se udržují. Bezrámové jsou vyrobené z bezpečnostního skla o tloušťce 6-8 mm a pantů. Půlrámové kouty mají odlehčenou konstrukci. Panty i kryty by měly být celomosazné, aby spolehlivě skla udržely. Stačí na ně jednoduše poklepat mincí a hned víte, z jakého materiálu jsou vyrobeny.

wellmall

Variabilní sprchové dveře

Místo klasického sprchového koutu lze vybrat také sprchové dveře posuvné. Mohou mít různou konstrukci, stejně jako sprchové kouty. Jsou však oproti sprchovému koutu o poznání levnější. Jsou velmi variabilní a vytvoří dokonalý sprchový prostor.

Záleží na materiálu a také na tom, jak je náchylný na poškrabání, jak se udržuje. Čím více je kout odolný, tím déle zůstane krásný. Lesklé kouty vypadají na první pohled luxusně, ale se špatným materiálem se mohou snadno oprýskat.

Podstatnou vlastností je pak pro sprchové dveře zalamovací i další typy jejich snadná údržba. Skla by měla být ošetřena ochrannou vrstvou, která zabraňuje usazování kapek vody a vzniku vodního kamene. Rámový sprchový kout by se měl snadno čistit především ve spodní části, kde odtéká voda.

Výběr sprchového koutu není nic snadného a proto se obraťte na odborníka, který vám dodá praktické informace o sprchovovém koutu či dveřích. Spolehlivé firmy nabídnou i montáž, servis a dlouholetou záruku. Rozhodně při nákupu vybavení koupelny nešetřete. Ušetřené prostředky byste časem museli investovat do oprav, čímž se vám původně levný výrobek značně prodraží.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.