• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Vyberte si ten nejúčinnější zdroj tepla

V posledních letech jsou stále více v oblibě krby i krbová kamna, a to nejen pro svou romantickou atmosféru, ale také kvůli účinnému způsobu vytápění. Plápolající oheň navozuje skvělou atmosféru a přináší kvalitní zdroj tepla, kterým při správném způsobu systému vytápění hravě vytopíte celý rodinný dům, chatu či byt. Výběr je opravdu veliký a je jen na vás co si pro svůj interiér zvolíte, protože krby se vracejí v mnoha podobách i designu.

Krb nebo krbová kamna?

Základním rozdílem krbu a krbových kamen je konstrukční řešení topeniště. Krby mají tento prostor otevřený, krbová kamna ho schovávají za skleněnými dvířky, takže je do nich přiváděno jen omezené množství vzduchu. Otevřený krb pak má nižší účinnost, která je dána neuzavřeným prostorem krbové komory, a nedá se tedy používat jako hlavní zdroj tepla. Slouží k přitápění a jako dekorace. Pokud byste se ani tak nechtěli klasického krbu vzdát, pořiďte si do něho krbovou vložku. Krbová vložka s výměníkem totiž jeho účinnost výrazně zvyšuje, a to na 50 – 80 %. Její instalace je ovšem o něco složitější, než pořízení krbových kamen.

krby

Při rozhodování co si do interiéru pořídíte, neponechejte rozhodně nic náhodě. Jestliže se rozhodnete pro krbová kamna, zvažte vytápěcí schopnosti, spalovací účinek a samozřejmě myslete i na design a obsluhu. Moderní technologie jsou natolik vyspělé, že určité typy krbových vložek a kamen mají regulovatelný výkon. Což u krbů s otevřeným ohništěm možné není.

krbova_kamna_s_prosklenym_rohem

Svěřte svůj interiér i exteriér opravdový profesionálům

Společnost Krby Morava je na našem trhu od roku 1999 a za svou dlouho dobu působení mají za sebou mnoho spokojených zákazníků. Jsou opravdovými profesionály ve svém oboru a svým klientům dodávají moderní krby, komíny, zahradní krby, krbová a kachlová kamna i krbové vložky. Krby Morava vám nabízejí produkty mnoha značek, například HOXTER, AQUADOR či KOBOK. V případě zájmu vám připraví nezávaznou cenovou nabídku. Zdarma provádí zpracování nákresu, které zhotovují také ve 3D vizualizaci pro lepší představu vzhledu krbu, krbových kamen i okolní.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.