• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Kupte si do předsíně vhodný botník

Povalují se vám po předsíni lodičky, tenisky, baleríny i další obuv? Pak je na čase pro ně najít správné místo. Jejich uložení je však někdy oříšek, ale vybrat ten správný botník patří k důležitým věcem.

Boty musí být na suchém místě

Během roku člověk potřebuje osm až deset párů bot – od těch na denní nošení, až po přezůvky a společenskou obuv. Pro běžnou čtyřčlennou rodinu je uložení obuvi někdy obtížné, protože i u této činnosti byste se měli řídit určitými zásadami. Boty by měly být uloženy hygienicky, přehledně a v místě, aby se k nim nedostali škůdci nebo nezplesnivěly. Navíc byste k botám měli mít jednoduchý přístup. Málo používané boty je nejlepší schovat v krabicích na daném místě, například v šatně.

Velikost, styl i materiál

Používaná obuv musí být po ruce a každý pár by měl mít své místo. K tomu samozřejmě slouží police v botníku, který je nejčastěji umístěn v předsíni. Styl botníku je jen na vás, ale vhodné je, aby se hodil k designu interiéru domu či bytu. Jestliže máte v předsíni málo místa, pak zvolte výklopný botník užšího typu. Praktičtější však je botník sedací, na který si pohodlně při obouvání sednete, nebo si na něho odložíte věci. Při výběru nemyslete jen na styl a velikost, ale také na materiál. Boty jsou často mokré a znečištěné, proto by měl být materiál odolný proti vlhkosti i mechanickému poškození.

 

Nejvhodnější jsou dva typy botníků

Nejlepší volbou je pořídit si botníky dva. Jeden menší, kde budete odkládat boty ihned po vyzutí – na to se hodí třeba závěsný botník. Druhý by měl být velký a zde si odkládejte sezónní obuv. Jak bylo zmíněno výše, jeho velikost závisí na velikosti místnosti, ale rovněž na počtu členů v domácnosti. Všímejte si také výšky a hloubky polic, tyto rozměry musí odpovídat velikosti používaných bot.

Nakupte na internetu

Velký výběr různých druhů botníků i barevných kombinací seženete na eshopu dona-shop.cz. Vyberou si zde nároční zákazníci i ti, kteří shání do domácnosti levnou variantu.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.