• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Vestavěné skříně

Je pravda, že úložných prostorů v domácnosti není nikdy dost. V bytech nebývá příliš mnoho úložných prostorů, a proto se dá pomocí vestavěných skříní získat větší prostor. Vestavěné skříně se ideálně hodí do chodeb bytu – většinou tam skladujeme oblečení, boty a věci, které chceme mít hned po ruce.

Vestavěné skříně do ložnice

Je známo, že ložnice je ideálním místo na vestavěnou skříň. Kromě postele a nočních stolků totiž nic víc v ložnic nepotřebujeme. Ostatní prostor v ložnic je proto vhodný přetvořit na odkládací místa. Výrobce vestavěných skříní tvrdí, že díky vestavěným skříním dokážete ušetřit až polovinu místa – což může představovat několik metrů čtverečních navíc. Velmi oblíbené jsou hluboké skříně (přibližně kolem 65 cm), kde si můžete snadno uložit větší předměty, přechodné oblečení a podobně.

Nevýhoda je rozhodně to, že vestavěná skříň je pevně zabudovaná do části interiéru. Tím pádem vestavěnou skříň neumíme při stahování nebo reorganizací domácnosti přesunout na jiné místo. Nezapomeňte na to, že posuvné dveře skříně se zasouvají za sebe. Prostor pro osazení zásuvných dveří může tvořit přibližně 90–100 mm.

Vestavěná šatna

Šatní skříně seženete v mnoha provedeních i v různých finančních hladinách. Jednoduše dokonalé využití prostoru do posledního centimetru je největší výhodou vestavěných šaten. Nábytek do šatny může být vyroben z lesklého nebo matného laku či lamina.

Trendy v dnešní době ukazují na více závěsných systémů. Šatny mívají méně polic a samozřejmě různé možnosti umístění zrcadla. Při výběru šatní skříně se určitě zaměřte na množství poliček a šatních tyčí. Tyč na ramínka musí být ve správné výšce, jinak hrozí pomačkání šatů.

Rozhodovat při výběru byste měli dle dispozic vašeho bydlení a prostorových preferencí. Pokud máte menší pokoj, bojujte o každý centimetr navíc.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.