• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Věčné dilema: vestavěný nebo klasický sporák?!

Sporák je nedílnou součástí každé domácnosti, bez které se při běžném každodenním provozu zkrátka neobejdeme. Přijde-li čas na jeho výběr, objeví se před námi dilema:  je lepší vsadit na moderní vestavěnou variantu nebo dát přednost klasice v podobě volně stojícího sporáku, který je prověřen léty? S touhle otázkou si právě teď možná pohráváte i vy. Při rozhodování je potřeba ohlížet se hned na několik aspektů, mezi nimiž může být i to, zda sporák vybíráte do stávající nebo úplně nové ještě nezařízené kuchyně.

Jistota je jistota

I když byste možná namítali, že v současné době dává většina lidí přednost moderním spotřebičům, stále se mezi námi najdou tací, kteří se spoléhají na jistotu a sází na volně stojící sporák. Dříve nebylo zbytí a tento typ sporáku se tak objevoval v každé domácnosti. Jaké jsou jeho výhody a proč byste mu měli dát přednost?

Výhody a nevýhody

Mezi výhody volně stojících sporáků jednoznačně patří nižší pořizovací cena. Nebudeme si nic nalhávat, pokud se rozhodnete pro tento typ sporáku, rozhodně vás to nepřijde na takové peníze, jako kdybyste dali přednost vystavěné variantě. Volně stojící sporák by měli volit lidé, kteří již mají zařízenou kuchyni a nechtějí zasahovat do stavebních úprav. Nevýhodou je, že zabírají místo, což může být v menších kuchyních problém. Mezi nevýhody volně stojících sporáků musíme nutně zařadit i skutečnost, že mezi nimi a kuchyňskou linkou vznikají mezery, v nichž se udržují nečistoty a špína. Tyto mezery je proto nutné často čistit, což vám přidělává starosti navíc. Výrazným mínusem je i to, že jakmile se vám porouchá trouba, jste bez celého sporáku – tedy i bez varných desek.

Moderní prvky mají zelenou

Vestavěné kuchyňské spotřebiče jsou stále oblíbenější a bývají nedílnou součástí moderních kuchyňských sestav. Není se proto čemu divit, že se mezi lidmi rozmáhá trend vestavěného sporáku, který s sebou přináší hned několik výhod. Proč byste mu měli dát šanci i vy?

Výhody a nevýhody

Největší výhodou vestavěného sporáku je obrovská úspora místa. Najednou v kuchyni nemusíte počítat s prostorem pro plechovou bednu, což oceníte především v případě malé kuchyně, kde musíte počítat každý centimetr. Vestavěné sporáky jsou rozdělené na troubu a varnou desku, díky čemuž máte jistotu, že jakmile se jedna z těchto částí porouchá, zůstane vám doma alespoň ta druhá. U vestavěného sporáku rovněž nemusíte řešit vzniklé mezery a odpadá vám tak starost o jejich čištění. Za nevýhodu označujeme vyšší pořizovací cenu a fakt, že pokud se pro vestavěné spotřebiče rozhodnete v případě, kdy již máte zařízenou kuchyni, budete nuceni zasahovat do stavebních úprav, což může zvýšit výdaje.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.