• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

V interiéru nezapomínejte na moderní a designový nábytek

Největší část dne tráví dospělí v obývacím pokoji a vlastně také v ložnici. Každá z této místnosti má jiný účel, ale vždy bychom se zde měli cítit příjemně. A právě k tomu nám pomůže celkové zařízení pokojů.

Obývací pokoj slouží ve většině případů ke společenským událostem s rodinou i přáteli, ale také ke sledování televize a celkové relaxaci. Ložnice je místem odpočinku. Právě zde bychom měli načerpat potřebnou energii do dalšího dne. Oba interiéry by proto měly být zařízeny moderním, kvalitním, ale hlavně funkčním nábytkem, který bude hezký nejen na pohled.

Obývací stěna podle zařízení bytu

Při výběru nábytku do obývacího pokoje byste se měli řídit hlavně prostorem, který máte k dispozici. Avšak nezapomínejte ani na materiály a jejich barvu. Zvláště pokud již nějaký nábytek obývací pokoj obsahuje. V dnešní době bývá obývák součástí jídelny či kuchyně. O to složitější je skloubit všechny styly a barvy dohromady tak, aby tvořily vhodný celek.

Moderní obývací stěny se nejčastěji vyrábějí z lamina či dřeva – doplněny o kovové nebo plastové detaily. Pokud jste milovníci rustikálního vzhledu, můžete svůj interiér obohatit i o tento kus nábytku. Rustikální či venkovský styl se hodí spíše na venkov a je nutné, aby byl v tomto duchu zařízen celý interiér.

Sedací souprava by měla být dostatečně velká

Obývací pokoj je místem, kde ve většině případů „usadíte“ návštěvu. Volte proto dostatečně velkou sedací soupravu, jejíž součástí může být křeslo. I v tomto případě myslete na prostor kolem, aby celou místnost nezabírala jen pohovka.

Zdravé spaní na kvalitní matraci

Pokud chcete mít kvalitní a vydatný spánek, měli byste dodržet několik bodů. Jedním z nejdůležitějších faktorů je místnost, ve které spíte. Ložnice by měla být v klidnější části bytu nebo domu. Při spaní by vás nemělo rušit pouliční osvětlení. Je tedy vhodné doplnit okna o venkovní nebo vnitřní žaluzie. Místnost by měla být rovněž jednoduše větratelná.

Kromě těchto faktorů, hraje stejně důležitou roli při spánku kvalitní matrace a postel. Člověk v posteli totiž stráví až třetinu svého života. Kupujte ji proto s rozmyslem. Rám postele by měl být dostatečně dlouhý i široký. Minimální šířka je 80 cm, délku pak vybírejte podle své výšky postavy a přičtete k ní 25 cm. Jen tak koupíte postel, ve které se vám bude spát pohodlně. Nezapomínejte ani na kvalitní rošt a samozřejmě matraci, kterou si před koupí odzkoušejte. Typ nábytku i materiál, ze kterého je vyroben, si zvolte podle svého vkusu i stylu celé ložnice.

Veškerý nábytek na jednom místě

Výběr moderního nábytku do ložnice, obývacího pokoje a vlastně do všech místností je pouze otázkou vašeho vkusu a volby. Ale jen kvalitní nábytek vám bude dobře a funkčně sloužit mnoho let. Velký sortiment zboží seženete na eshopu Atan nábytek, který vám zaručí dobrou kvalitu a skvělé ceny.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.