• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Topné panely patří k úspornému vytápění interiéru

V posledních letech se na trhu objevila celá řada výrobků sloužících k elektrickému vytápění. Ale opravdu silným tématem je sálavé vytápění a sálavé panely. Proto se dnes na topné panely podíváme více.

Chytré elektrické přímotopy

Elektrické topné panely s akumulací jsou vlastně přímotopy s topnými spirálami vyrobenými z chrom – niklového drátu. Tyto spirály jsou zalisovány ve speciálním keramickém materiálu, jenž je na bázi silikátu s akumulační schopností. Výhodou tepelné energie akumulované v těchto topných spirálech je, že vydává teplo ještě po vypnutí panelu, a to zhruba 45 až 60 minut.  Teplo se do prostoru dostává konvekcí, což znamená, že proudí z výdechů v horní mřížce topidla. Taktéž se tepelná energie do interiéru dostává dlouhovlnným zářením, které se uvolňuje z celého povrchu topného panelu. Nemusíte se obávat nadměrného zahřátí topidla, protože tomu zabraňuje samočinný tepelný omezovač.

Prostorový termostat umožní regulaci tepla

Teplotu interiéru můžete regulovat samostatně, a to pomocí prostorového termostatu, který je umístěný mezi zásuvkou a topidlem. Pokud využíváte prostorové termostaty, můžete je použít pro regulaci celé skupiny topných panelů. Topidlo lze regulovat i na dálku k tomu určeným termostatem. Společnost MIRAVA vám také kromě topných panelů různých velikostí i barev nabízí bezdrátové termostaty, které lze umístit na libovolném místě v interiéru. Tyto termostaty umožňují nastavení libovolné teploty v období dne i noci, čímž šetříte energie.

Elektrický prostorový termostat

Elektrický prostorový termostat

Výhody vytápění topným panelem

Vytápění topnými tělesy má hned několik výhod. Prvním z nich je fakt, že vám odpadají náklady na instalaci. Proto nebudete mít starosti s rozvody, ani s odtahem suti, jako například při instalaci plynového kotle nebo kotle na tuhá paliva. Nemusíte ani hlídat a zařizovat pravidelné revize kotle a komínů. Zkrátka vám k vytápění postačí zásuvka. Druhou výhodou je zařazení elektrického topného panelu do zvýhodněné přímotopné sazby. Další výhodou je to, že při jejich použití dochází k minimálnímu víření prachu a jeho přepalování. Což znamená, že tento způsob topení je výhodný i pro alergiky.

Topný panel MIRAVA 250

Topný panel MIRAVA 250

Společnost MIRAVA se specializuje také na prodej žebříkových radiátorů

Jak už jsme zmínili výše, společnost MIRAVA se zabývá prodejem topných panelů a prostorových termostatů. V jejich sortimentu, ale také najdete žebříkové radiátory určené k instalaci do koupelen. Jejich opravdu široký výběr vám umožňuje nakoupit radiátory různých rozměrů i příkonů. Vybrat si můžete klasický radiátor i variantu s regulací pomocí termostatu s LCD displejem. Záleží jen na vás, co budete ve svém interiéru preferovat.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.