• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Šatní skříně v ložnici – vyhrajte si s prostorem!

Když se vysloví spojení šatní skříně a ložnice, většina lidí se zoufale chytí za hlavu. Mohou za to předsudky a obavy, že úložné prostory do ložnice nepatří, případně že zde pro ně není dostatek místa. I vás možná přepadnou pochyby, jak máte do své nepříliš prostorné ložnice vměstnat ještě šatní skříně – vždyť zde nebude k hnutí a prostor bude působit zastavěně. Skoro jako skladiště a nikdo přece nechce spát ve skladišti! A víte co? Jde to i jinak, tak se na to pojďte podívat!

Umístění šatní skříně v ložnici – jak na to?

Úložné prostory jsou v domácnosti nedocenitelné zboží a žádný domov se bez nich neobejde. O tom není sporu. Kam uložíte ložní prádlo či oblečení, když váš rodinný domek nebo byteček v paneláku nedisponuje samostatnou místností pro šatnu? Vidíte, šatní skříně jsou zkrátka potřeba všude. Tak si pojďme ukázat, jak si s šatní skříní v ložnici pohrát a nedocílit toho, že bude prostor připomínat sklad.

Když je málo prostoru

Zařídit malou ložnici může být horor. A to doslova. Jen si představte, jak do těsného prostoru umisťujete manželskou postel, noční stolky a k tomu všemu ještě objemnou skříň. Vypadá to nemožně, viďte? Jestliže ani vaše ložnice nedisponuje prostorem navíc, se kterým byste mohli bez rozmyslu plýtvat, pak přichází na řadu vestavěné šatní skříně. Jsou sice dražší na pořízení a náročnější na instalaci, ale ve výsledku přinesou ovoce. Ušetří místo, ale neokradou vás o úložný prostor. A takový horor to zase nebude, nebojte se.

Hodně místa, hodně prostoru

Teď se dostáváme k naprostému opaku – tedy k ložnici, kde je místa dostatek a její majitelé tak nemusí pečlivě počítat každičký centimetr. Jestliže je vaše ložnice dostatečně prostorná, doporučujeme vsadit na masivní šatní skříně. Ty nejenže vypadají opravdu dobře, ale navíc dlouho vydrží a celý prostor příjemně provoní. Když máte dostatek místa, byly by škoda jej nevyužít nebo prostor doplnit levnou skříní z lamina, nemyslíte?

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.