• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Rekonstrukce kuchyně uspokojí současné nároky

Doba se zrychluje, technologie jde dopředu a ti, co rádi vaří, mají stalé nové možnosti. Jestliže vlastníte takovou kuchyni, která už má nejlepší roky za sebou, je potřeba se zamyslet nad její rekonstrukcí. To, co bývalo standardem před lety, už nemusí vyhovovat současným požadavkům na vaření. Pokrok nezastavíte, takže se svezte na vlně modernity.

Nové přístroje

Většina místností v bytě nebo domě má pořád stejné složení. V ložnici je postel, v obývacím pokoji televize a gauč. V kuchyni se ale zabydlují novinky. Dnes si nedokážeme představit život bez kávovaru, myčky, indukční desky a dalších vymožeností. Tím pádem se mění i složení kuchyňské linky. Při rekonstrukci ve velkém domě nebo v paneláku je třeba se obrátit na specialisty, kteří vám poradí, jak na rekonstrukci kuchyně. Jakýkoli laik hned nemusí postřehnout, že by se kuchyně dala třeba přemístit do jiného, více vyhovujícího pokoje. Jestliže máte malou kuchyň, je poskládání linky o to složitější. Často taková kuchyně na míru vyžaduje úplně novou instalaci vody, rozvody elektřiny nebo plynu. K tomu se přidávají podlahy a malířské práce.

Jak na malou kuchyň

Robustní retro kuchyně s rozměrným ostrůvkem jsou teď v módě, ale jak se vypořádat s malým prostorem? Rozhodně si vezměte na pomoc kuchyňské studio. Tam vám ukážou, jak lépe uspořádat rozložení a využít problematické rohy. Oželíte například špajz, ale proměníte ho ve funkční panel s troubou a mikrovlnkou. Už nepotřebujete zastaralý sporák, který zabírá místo. Indukční desky lehce vsadíte do kuchyňské linky. Je potřeba se také zaměřit na to, jak jde vaření chronologicky za sebou. Prostor v kuchyni by měl odrážet postup, kdy vyndáte potraviny, omyjete, zpracujete a vaříte. Hlavně udělat co nejméně kroků a nepřekážet sami sobě.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.