• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Rekonstrukce bytového jádra: Svépomocí, nebo s profesionály?

Koupili jste starý byt, v němž je ještě staré umakartové jádro, případně je zděný, leč kompletně vybydlený? Pak vám samozřejmě nezbývá nic jiného než komplexní rekonstrukce. V současné době spousta lidí bytová jádra celkově rekonstruuje, nejde totiž o nijak extra dlouhodobý a neskutečně náročný proces. Přesto má svá specifika. Než se samotnou rekonstrukcí začnete, nejprve si stoprocentně promyslíte, zdali to zvládnete vlastními silami, nebo si pozvete odborníky. Obojí má svá pro a proti. Podívejte se tedy na výhody i nevýhody obou alternativ poněkud podrobněji.

Realizace svépomocí vyžaduje zručnost a spousty času

kompletní rekonstrukce bytu se připravte na to, že vás bude stát především moře času. Rozhodně se neobejdete bez volna v zaměstnání. Minimálně týden až dva bude nezbytností. Počítejte navíc s prací od svítání do setmění. Realizovat totiž bude nezbytné hned několik důležitých činností od zednických přes elektrikářské a instalatérské až po malířské a obkladačské. Stoprocentně musíte být opravdu zručný. Ušetřit se dá hlavně na materiálu. Řešit vše lze i dodavatelským způsobem, tedy tak, že jednotlivé činnosti vykonají vámi objednaní specialisté v rámci jednotlivých profesí. Nepříjemné ale může být, když zednickou práci vykonáte sám a budete dlouho čekat na elektrikáře či instalatéry.

Pohodlí, za které nemusíte nezbytně přeplatit!

Máte strach, že za služby na klíč si připlatíte hodně peněz? Nemusíte, v současné době existuje spousta firem, které dokážou nabídnout rekonstrukce bytového jádra za velmi výhodných podmínek. Budete mít jistotu, že celý proces potrvá minimální dobu, což se zakotví do smlouvy. Stejně tak dokážou profesionálové sehnat materiál za výhodnější velkoobchodní cenu. Na jejich služby se můžete spolehnout. Ať už potřebujete kuchyně na míru v Ostravě, koupelny v Opavě nebo jiných městech, lze se na specialisty obrátit. Naším tipem je společnost MATTES plus s.r.o. provádějící tyto služby především v Moravskoslezském kraji.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.