• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

PVC podlahy stále mezi podlahovými krytinami vedou

Vlastníte novostavbu a přemýšlíte, jakou zvolit podlahu? Nebo jste se rozhodli pro rekonstrukci, protože se na to staré lino už nemůžete dívat? V následujícím článku se dozvíte podrobnější informace o PVC podlahách, jež jsou bez přehánění věčné.

Odolnost a dlouhá životnost

To jsou vlastnosti, které PVC podlahy plně vystihují. Tento druh podlah se rozlišuje na bytové a zátěžové. Disponují značnou odolností jak vůči oděru, tak proti vodě. Lina do bytu jsou v mnoha designových provedeních. Z široké nabídky barev a dekorů si jistě vyberete takové, které budou co nejvíce ladit s vaším interiérem. Bytové PVC podlahy vynikají kromě jiného praktičností, funkčností a bezpečností.

Zátěžové PVC podlahy jsou určeny do komerčních prostor s intenzivním provozem. Naleznete je hlavně v nemocnicích a školách. Z toho důvodu je při jejich výrobě kladen největší důraz na maximální odolnost. Jsou schopny vydržet otlaky, oděry, poškrábání a jen tak nedají šanci skvrnám.

Linoleum v přírodním tónu

V případě, že dáváte přednost přírodním materiálům, tak vás zcela jistě zaujme marmoleum. Jedná se o 100% přírodní linoleum, jež bylo vyvinuto ze smíchání lněného oleje, pryskyřice, vápence, dřevité moučky a přírodních pigmentů. Tato směs je poté pod vysokým tlakem lisována na jutovou textilii a lino v dokonalé harmonii s přírodou je na světě.

Víte o tom, že marmoleum má pozitivní vliv na lidský organismus?

Nezdá se vám, že by linoleum mohlo takové vlastnosti mít? Je to skutečně pravda, což potvrzují i testy. Marmoleum je vhodné pro alergiky, neboť potlačuje množení bakterií na svém povrchu. Až uslyšíte o spojení podlaha alergiků, budete vědět, o čem je řeč. Díky schopnosti zamezení množení bacilů se marmoleum čím dál častěji využívá jako nemocniční podlaha.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.