• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Proč je elektrické podlahové vytápění tak oblíbené?

Víte vůbec, jak funguje elektrické podlahové vytápění? Opravdu je bezpečné a vhodné do jakéhokoliv interiéru? Zdrojem tepla v systémech podlahového vytápění je elektřina, přičemž samotné teplo proudí přes topné kabely, které jsou uložené ve smyčkách po celé podlahové ploše. Poté se na topné kabely nanáší tenká vrstva plniva, čímž je dosaženo rovnoměrného povrchu, a nahoru se položí v podstatě jakákoliv podlahová krytina.

Pokud chcete dosáhnout energeticky efektivního systému, položte pod topné kabely ještě izolační desku. Teplota v místnostech se potom nastavuje přes termostat, jenž se nachází většinou na stěně.

Podlahové vytápění je plnohodnotný zdroj tepla

Velkou výhodou je, že elektrické podlahové vytápění je kompletní topný systém. V místnostech, kde je nainstalován, nejsou potřebné žádné další zdroje tepla. Elektrické podlahové topení je vhodné nejen v případě stavby nového rodinného domu, ale i při renovacích a realizacích přístaveb. Podlahové topení je jednoduché, rychlé, cenově přijatelné i efektivní.

 

Topné kabely jsou spolehlivé i odolné

Systém podlahového vytápění je většinou elektrický, nicméně existují i jiné systémy, jež používají například horkou vodu. Není možné jednoznačně říct, jestli je lepší varianta s elektrickými kabely, nebo vodovodním potrubím. Záleží vždy na vašich požadavcích a také na podmínkách domácnosti.

Elektrické podlahové vytápění je perfektní volba, pokud hledáte flexibilní topný systém. Ostatní topné systémy jsou v letním období odstaveny, takže podlahy v koupelnách a dalších místnostech mohou být v letních měsících studené. S elektrickým podlahovým topením si však můžete zvolit, v jakých místnostech budou podlahy teplé po celý rok.

Topné kabely se vyznačují vysokou spolehlivostí a odolností. Poruchovost je vskutku minimální. Účinnost elektrického podlahového topení je vysoká a emise oxidu uhličitého jsou naopak minimální.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.