• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Poznejte klady a zápory žaluzií během letních veder

Nejsou žaluzie jako žaluzie. Existují různé druhy a každý z nich se více či méně hodí do parných letních dní. Ale nebojte. Nejde o žádnou raketovou vědu. Vše vám jednoduše vysvětlíme.

Vnitřní žaluzie: záleží na materiálu

Nejznámější a v českých domácnostech nejrozšířenější žaluzie se dále dělí podle typu oken, na které patří a také podle materiálu. Originální a na léto ideální jsou například bambusové žaluzie.

Na rozdíl od hliníkových se nezahřívají a neoteplují tak interiér. Právě z tohoto důvodu vnitřní žaluzie nedoporučujeme do místností, kam praží slunce během poledne. Také nejsou vhodné do ložnic orientovaných na západ.

moojoo.cz_ksystem_cz_01

Vertikální žaluzie: ideální pro francouzská okna

Patří také mezi vnitřní žaluzie, ale mají úplně odlišné vlastnosti. Přestože poskytují stín a soukromí, plní především estetickou funkci. U firmy K-systemsi můžete nechat vertikální žaluzie potisknout vlastním motivem nebo si pořídit dekorativní třásňové závěsy.

Počítejte ale s tím, že přes léto vám skrz tento typ žaluzií do bytu nějaké sluneční paprsky proniknou. Doporučujeme je proto k instalaci na francouzská okna, která vedou na zahradu, kde je přirozeně chladněji.

moojoo.cz_ksystem_cz_02

Venkovní žaluzie: jednoznačný letní vítěz

Venkovní žaluzie zachytí sluneční paprsky již venku a zabrání tak nejen ohřívání interiéru, ale i samotného okna. Právě to z nich činí nejlepší volbu na léto. Navíc perfektně stíní, takže během dne můžete svůj domov kompletně zatemnit. Problémem není ani větrání.

Tento typ žaluzií je ideální pro novostavby, běžně se ale instalují i do již stojících domů a bytů.

moojoo.cz_ksystem_cz_03

Slunolamy: nejlepší řešení pro firmy a úřady

Název mluví za vše. Slunolamy jsou venkovní žaluzie, které zabraňují přehřívání interiéru a tím snižují náklady na provoz budov. Hodí se tak zejména pro administrativní a průmyslové objekty, ale můžete si je pořídit i do rodinného domu.

Ideální jsou tam, kde není možné žádným způsobem umístit ovládání exteriérové žaluzie. Se slunolamy tak ušetříte místo i peníze.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.