• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Pár rad při zařizování obývacího i dětského pokoje

Každý, kdo zařizoval interiér bytu, ví, že to není zase tak jednoduchá činnost, jak se na první pohled zdá. A to ať se jedná o obývací pokoj, kuchyni, nebo dětský pokoj. V dnešním článku se proto můžete dočíst pár rad, jak při zařizování interiéru postupovat.

Obývací pokoj by měl být vzdušný

Obývací pokoj je vizitkou naší domácnosti, proto není divu, že právě do této místnosti vybíráme ten nejlepší nábytek. Právě zde však dochází k mnoha omylům a ve snaze mít obývací pokoje dokonalé často všechno překombinujeme. Místnost zaplníme věcmi, které se k sobě mnohdy ani nehodí a krásný prostor tak úplně „zničíme“.

Postačí vám menší sedací souprava i konferenční stolek

Pokud vás doma není mnoho a chcete si pořídit velkou sedačku jen proto, že vám jednou za čas přijde návštěva, pak na to raději zapomeňte. Jestliže nemáte opravdu velký prostor v obýváku, pak si zbytečně menší místnost zaplníte sedací soupravou. Lepší je v takovém případě zvolit více menších křesílek, které můžete mít v jiné místnosti a v případě potřeby je přinést. Stejně tak je tomu i s konferenčním stolkem. Bude vám stačit menší stolek, na který odložíte televizní ovladač a sklenku vína. Jestliže toužíte mít pro hosty větší plochu, pak je dobré zvolit například sestavu tří různě velkých stolků, jež můžete podle potřeby zasouvat do sebe.

detsky-pokoj

Dětský pokoj

V dětském pokoji nezapomínejte na funkční nábytek

Dětský pokoj by měl být bezpečný i pohodlný zároveň a při jeho zařizování je třeba myslet na několik věcí. Hlavní je ta, pro kolik dětí pokoj zařizujete. Pokud bude sloužit jen jednomu dítěti, pak je to jednodušší. Zařídit dětské pokoje pro více ratolestí je složitější, protože místnost musíte přizpůsobit jejich odlišnému věku i potřebám.

Odborníci doporučují rozvrhnout pokoj do několika na sebe navazujících zón, které by se ale neměly narušovat. V pokojíčku nesmí chybět prostor na hraní, na učení i na odpočinek. Ať už zvolíte jakýkoliv dětský nábytek, pak rozhodně nezapomínejte na to, že by měl být kvalitní a funkční. A přesně takový má ve svém sortimentu nábytek MAX, kde seženete nejen nábytek do dětského pokoje, ale rovněž do celého interiéru vaší domácnosti.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.