• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Nábytek na míru vykouzlí i v malém bytě centimetry navíc

Vzhledem k cenám nemovitostí v posledních letech není divu, že hlavně mladí nebo naopak lidé v seniorském věku sáhnou po menším bytě nebo také minidomě o velikosti bytu 1+kk, případně 2+kk. Ve velkých městech nebo v rámci aktuálních developerských projektů nejsou výjimkou ani minibyty s výměrou mezi 15 a 25 m². Ale jak zařídit efektivně interiér, aby dobře posloužil a zároveň nabídl dostatek úložných prostor? Řešením malých bytů nebo takzvaných minidomů je nábytek na míru.

Místo kuchyně dřez a plotýnkový vařič

V malých prostorách se počítá každý centimetr, proto je vhodné zaplnit i prostory, kterých byste si ve velkých bytech a domech ani nevšimli. Také je dobré zhodnotit, co je v bytě nutné a co ne. V případě, že vaření není váš koníček a stravujete se povětšinou mimo domov, je na zvážení, zda potřebujete standardně vybavenou kuchyň či postačí pouze malý kout s dřezem a vařičem o dvou plotýnkách. Zkrácená pracovní plocha bude pro tyto účely dostačující, zbytek prostoru může vyplnit špajz nebo sklad na nápoje, případně najde jiné využití.

Účelný a minimalistický nábytek

Bydlení na několika metrech čtverečníchtotiž znamená účelně vybavit prostor nábytkem, který umožní efektivní uložení veškerých věcí, které obyvatelé daného bytu nebo domu potřebují k životu. Ideálním řešením je v tomto případě nábytek na míru z truhlářství Praha, kde mají zkušenosti s výrobou nábytku od roku 1991 a požadavky na tyto interiérové prvky řeší každodenně. Nábytkem na míru lze totiž vyplnit i takzvaná hluchá místa v malometrážním obydlí.

Chytrá řešení a důmyslné prvky

Nábytek na míru umí zaplnit i jinak nevyužitý prostor pod stropem nebo pod zvýšenou, případně patrovou postelí, kde je možné uložit sezónní nebo méně využívané věci, náhradní přikrývky, povlečení, bytové textilie, vánoční ozdoby nebo sportovní věci. Odborníci ze specializovaného truhlářstvínavíc umí poradit s využitím stěn a výšek místností nebo navrhnou jiná chytrá řešení pro malé prostory. V malých prostorech jsou rovněž možností úložné prostory bez úchytek, police pod stropem nebo důmyslné otevírání pro horní nebo rohové skříňky s různými výsuvy pro uskladnění maximálního množství věcí.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.