• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Máte ještě staré bytové jádro? Pak je čas na jeho rekonstrukci

Většina lidí v naší republice bydlí na sídlištích v klasických panelových bytech. Součástí těchto bytů jsou stará umakartová jádra, která oddělují koupelnu s toaletou. Pokud takovéto jádro máte ve svém bytě ještě i vy, pak je na čase, abyste provedli rekonstrukci. Uvidíte, že nebudete litovat! Změna umakartového jádra za zděnou koupelnu a WC vám totiž přinese nový prostor, někdy i větší než jste měli dosud.

Udělat rekonstrukci bytového jádra se dá vždy, a to bez jakékoliv výjimky. Vybrat si můžete ze dvou způsobů. Prvním je tradiční technologie, kdy dojde k odstranění bytového jádra, zřizovacích předmětů i rozvodů a k vyzdění nové příčky pomocí cihel i tvárnic. Při výběru druhé varianty se příčky vytvářejí ze sádrokartonu, což je jednodušší a levnější způsob. Při rekonstrukci pomocí cihel zase získáte lepší zvukovou izolaci. Práce ale bude trvat déle.

Obraťte se na odborníky

Jestliže nejste z oboru, pak se rozhodně obraťte na odbornou firmu, která vám se vším pomůže a poskytne vám také záruku na provedenou práci. Jde o výrazný zásah do bytu, proto je nutné zažádat o stavební povolení. Čekací doba je obvykle 4 – 6 týdnů a jeho součástí je vypracování projektu.

Rekonstrukce bytového jádra

Vše si promyslete

Než se pustíte do rekonstrukce koupelny a výběru vhodné firmy, je dobré si rozmyslet, co všechno byste chtěli ve své koupelně mít. Toužíte po rohové vaně, nebo po sprchovém koutu? Potřebujete, aby se vám do koupelny vešla pračka či bidet? V panelovém bytě jde sice o malý prostor, ale uvidíte, kolik se do něho může vejít. Každá firma, která vám bude rekonstrukci provádět, by měla předložit hned několik návrhů. Výjimkou není ani návrh ve 3D.

Profesionálové z Pardubic

Firma PEOPS s.r.o, rekonstruuje bytová jádra i koupelny od roku 1993 a za tuto dlouhou dobu má za sebou mnoho spokojených klientů. Postarají se o celý průběh práce až po finální úklid. Svěřte svou koupelnu do rukou opravdových odborníků.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.