• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jaké parametry by měla splňovat moderní lednice?

Bez lednice se žádná domácnost neobejde. Její pořízení rozhodně není levnou záležitostí. Čemu byste měli věnovat pozornost, abyste své koupě později nelitovali?

Užitný objem a umístění mrazáku

Při koupi ledničky je klíčová otázka, jaká bude její velikost, a zda je samozřejmostí její kombinace s mrazákem. Čtyřčlenné domácnosti se doporučují kombinované ledničky s výškou od 180 cm a objemem chladicí části nad 220 litrů. Dále berte v potaz, kolik máte v kuchyni na lednici místa. Velmi žádaným zbožím jsou americké ledničky, které vypadají velice efektně, ovšem musíte počítat s větším objemem a celkovými rozměry zpravidla 90 × 70 × 170 cm. Dále se zamyslete u ledničky s mrazákem nad tím, kterou její část budete častěji využívat. Podle toho se rozhodnete, zda bude chladicí část nad mrazicí, nebo opačně.

Spotřeba energie je zásadní

Další parametr, podle něhož byste se měli při pořizování ledničky orientovat, je energetická třída. Informaci nejen o ní se dozvíte na energetickém štítku. Jsou zde též údaje o spotřebě energie za rok, míře hlučnosti, užitném objemu chladničky a mrazáku. Nejúspornější spotřebiče dosahují označení A+++. Řeč je například o chladničkách Bosch. Právě značka Bosch se řadí k nejkvalitnějším a zároveň energeticky nenáročným spotřebičům na trhu.

Chytré funkce se vždycky hodí

Jednou z nich je Air Flow, což je ventilační systém, jenž udržuje nastavenou teplotu v chladničce, a tím pádem se při častém otevírání dveří tato teplota snadněji obnovuje. Další zajímavou funkcí je 6. smysl pracující se senzorovou technologií, která přispívá k ideálním teplotním podmínkám, čímž dochází k prodloužení trvanlivosti potravin. Podobnou službu prokáže též Crisper Box neboli zásuvka na ovoce a zeleninu. Nepostradatelným pomocníkem je rovněž alarm otevřených dveří chladničky.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.