• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Jak vybrat správnou podlahu do ložnice?

Při výběru podlahy zohledňujeme několik faktorů. Mezi ty nejdůležitější  patří zejména odolnost vůči opotřebení, snadná údržba, vzhled či volba tvrdosti materiálu. Podlaha je také vybírána podle místnosti, kde bude položena.  Ne vždy se hodí  stejný typ do kuchyně a do ložnice. Do kuchyně pochopitelně zvolíme podlahu, která je odolná vůči mechanickému poškození. V ložnici takové nároky odpadají, proto se vyšší nároky na podlahu nemusí klást. V ložnici nám tedy záleží zejména na tom, aby podlaha byla teplá a snadno udržovatelná.

Velmi důležité je teplo od nohou. Především ráno, když vstaneme, jsme citliví na teplotní a zvukové vjemy. Rozdíl teploty mezi vyhřátou postelí a okolní teplotou je vnímán velmi intenzivně. Došlápnutí bosou nohou přímo na studenou  dlažbu nebude  nijak pro každého z nás příjemné. Proto se do ložnic doporučují podlahové krytiny, které zajistí teplo od nohou.

Nejběžnější podlahovou krytinou jsou koberce. Existují však i jiné alternativy, které zajistí stejnou tepelnou pohodu a budou vhodné i pro alergiky. Do ložnic jsou vhodným řešením vinylové podlahy Thermofix. Jsou vhodné díky dobrému teplotnímu vjemu a navíc umožňují instalaci podlahového vytápění. Výhodou je, že materiál této podlahy dokáže na teplo reagovat mnohem rychleji než ostatní podlahové krytiny. U této podlahy oceníme nízkou úroveň hluku a měkkost.

podlaha do loznice

podlaha do loznice

V ložnici trávíme podstatnou část života, proto záleží mnoho na prostředí, ve kterém usínáme. Kvalita vzduchu je důležitá především pro alergiky. Koberce nejsou proto pro alergiky  vhodné. Pro snadnou údržbu a bezprašné prostředí je vhodná podlaha, kterou můžeme kdykoliv setřít. Takovouto údržbu nám zaručí podlahy vinylové. Tyto požadavky nám bezpečně zaručí podlahy Thermofix a Fatraclick od společnosti Fatra.  Ty nám zachovají tepelnou a zvukovou pohodu a dobře se udržují. Výhodou této podlahy je široký výběr designového provedení. Vhodný dekor si lze vybrat i prostřednictvím virtuálního showroomu, kdy si můžete vyzkoušet několik realizací nanečisto.

Přednosti vinylové podlahy jsou široké. Podlahovina je odolná k vlhkému prostředí a i opotřebení, má vynikající rozměrovou stálost, vysokou chemickou odolnost povrchu, velmi nízkou úroveň hluku, dobrý teplotní vjem a snadná údržba a v neposlední řadě odolnost  proti vlivu kolečkové židle. Vinylové dílce mají záruku 10 let na materiál. Thermofix je složen z několika vrstev s vloženým skelným rounem. Užitná nášlapná vrstva  je opatřena mechanickým dezénem . Povrch je opatřen polyuretanovou  vrstvou, která zvyšuje odolnost a usnadňuje údržbu. Vinylové dílce se vyrábí v tloušťkách 2,5 mm s nášlapnou vrstvou 0,8 mm  a 2,0 mm s nášlapnou vrstvou 0,4 mm.

Thermofix je dobře dostupný  v široké distribuční síti  velkoobchodů na celém územé  České republiky. Výrobce doporučuje kladení Thermofixu profesionálním kladečským firmám.

Novinkou v sortimentu luxusních podlah je Fatraclick. Jedná se o kombinaci vinylové a laminátové podlahy. Design podlah je inspirovaný dřevinami z celého světa. Spojování dílců se provádí pomocí zámečku Uniclick. Tato podlaha se skládá ze tří vrstev: korek, HDF desky a vinylové desénové vrstvy. Tato podlaha je moderní designová podlaha nové generace. Při zařizování ložnice také nezapomínejme na kvalitní matrace, které jsou velmi důležité pro zdravý spánek.

 

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.