• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Dechberoucí trendy barvy, které zútulní každou domácnost

Trendy v oblasti interiérového designu bývají proměnlivé, a proto bychom se jimi měli spíše inspirovat než řídit. Domov by měl být především útulný, a až v druhé řadě stylový – menší změna mu přesto čas od času prospěje. Pokud máte pocit, že vaše bydlení potřebuje novou mízu, seznamte se s prvky, které jsou v poslední době v centru pozornosti předních interiérových architektů a bytových designérů.

Modrá je nová šedá

Kdo by to byl řekl, že glorifikovanou šedou odstrčí do ústraní klasická modrá? Odborníci z Pantone ji pasovali na barvu roku 2020 a my jim dáváme zapravdu. Funguje velmi dobře, a to především v obývacím pokoji. Působí čistě, elegantně a jen tak se neokouká. Perfektní dojem vyvolá například v podobě tapety, kterou aplikujete pouze na jedinou, akcentní stěnu.

Růžová je zpátky

Když jste naposledy toužili po interiéru v růžové barvě, pravděpodobně to bylo někdy ve školních letech. Nyní si sen můžete splnit, protože je v kurzu. Ovšem pozor, chybu neuděláte pouze v případě bledších a tlumenějších tónů – zářivě růžová je nevkus, který raději přenechte někomu, kdo své stylizuje do domečku od panenky Barbie.

 

Necítíte-li se na celorůžový pokoj, nevadí – stěny nechte bílé a doplňte je několika růžovými dekoracemi. Romantickou atmosféru stoprocentně navodí pár růžových polštářků a závěsy či záclony!

Klidné odstíny

Na seznamu nejstylovějších barev pro rok 2020 narazíte na „Tranquil dawn“ – česky klidné svítání. Jedná se o zelenou v té nejjemnější a nejvíce neutrální podobě. Skutečně působí jako balzám na duši a je jako stvořená do menších místností.

Obrovskou výhodou daného odstínu je všestrannost; můžete ho zkombinovat s různými paletami a vždy dosáhnete atraktivního výsledku. Tandemem s ocelově šedou vyzdvihnete chladnější stránku, přidáním krémové celek zjemníte a s pomocí růžové rozzáříte.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.