• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Zařizujete nové bydlení? Neopomeňte exteriér!

Plánujete nové bydlení? Preferujete poklidné místo se zahradou v blízkosti přírody? Pokud ano, máte před sebou nelehký úkol, musíte totiž vše pečlivě naplánovat a promyslet každý detail – i sebemenší chybka může totiž vše pěkně znepříjemnit. Samozřejmě je důležité popřemýšlet nad rozčleněním místností, celkovým stylem bydlení i nad tím, jaké podlahové krytiny, barvy, materiály, nábytek či doplňky budou ty pravé. Často se však při plánování a zařizování veškerá pozornost věnuje interiéru a na exteriér nezbyde čas, energie ani finance. Vyvarujte se tomuto nešvaru a zaměřte se také venkovní prvky.

Fasáda – kabát domu

Fasáda vašeho domu by měla být v souladu s okolím, zároveň však musí splňovat i nejrůznější technické parametry, aby byla její životnost co nejdelší. Na výběr máte nespočet možností, zvolit můžete klasickou omítku, dřevěné, keramické či kamenné obklady, cihlové pásky nebo plastové palubní desky, jež vás jistě mile překvapí širokou škálou dekorů dřeva, kamene i dalších materiálů. Je jen na vás, pro co se rozhodnete. Krom fasády, jež utváří charakter vašeho obydlí, je vhodné nepodcenit také výběr vchodových dveří, oken, ale i pomyslných drobností, jako jsou venkovní žaluzie, rolety či další prvky, které vás ochrání nejen před slunečními paprsky.

Zahrada – místo odpočinku

Zahrada je při samotném plánování nesmírně důležitá. Stane se totiž především v horkých měsících vašim soukromým rájem, kde si budete užívat aktivního odpočinku, chvilky pohody s ranní kávou či večerní grilování s přáteli. Neopomeňte proto vhodně umístit odpočívací zónu ať už na terase, v altánku nebo v trávě. Posezení dolaďte venkovním osvětlením, které vytvoří příjemnou atmosféru i během dlouhých letních večerů. Rozvrhněte pečlivě i to, jakou plochu budete věnovat záhonkům, skalce, trávníku a kde dáte přednost bezúdržbové avšak velmi působivé borce. Zvažte také oplocení. V některých případech není nutné, v jiných – například pokud vlastníte domácího mazlíčka – se bez něj neobejdete.

Garáž – ochranný štít

Na první pohled zdánlivě bezvýznamný prvek. Pokud však vlastníte čtyřkolového mazlíčka, ve skutečnosti je garáž i příjezdová cesta k ní nezbytnou součástí exteriéru, na níž jsou kladeny nároky nejen estetické, ale i funkční a bezpečnostní. Garážová vrata musí být dostatečně kvalitní a bezpečná, aby ochránila nejen vaše vozidlo, ale i vás a další obyvatele domu. Garážová vrata, ať už sekční či rolovací, totiž mohou být terčem nevítaných návštěvníků. Při jejich výběru proto nevybírejte jen podle vzhledu, ale zaměřte se i na prvky bezpečnostní. To stejné platí i pro výběr brány. K dostání jsou brány posuvné či dvoukřídlé s nejrůznějšími výplněmi. Vybrat si tak můžete přesně takové, jež budou perfektně zapadat do celkového exteriéru!

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.