• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Vyberte si ten nejlepší design pro váš sprchový kout

V dřívějších letech si lidé pořizovali sprchové kouty především z důvodů nedostatku místa v koupelně. Dnes ho řada lidí volí hned z několika příčin. Sprchování je rychlejší, než koupaní ve vaně, je úspornější, protože moderní sprchy nabízejí několik programů na řízení spotřeby vody a v nespolední řadě i praktičtější, a to zejména pro starší generaci lidí.

Skvělý vzhled i technické vybavení

Stejně jako se mění design nábytku, tak se proměňuje i vzhled a technické vybavení sprchových koutů. Mění se také použitý materiál. Na sprchové vaničky se používá zejména keramika, dřevo, umělá hmota nebo skleněné vlákno. Všechny tyto materiály jsou potaženy protiskluzovou vrstvou, proto se nemusíte bát o svou bezpečnost.

Dveře sprchových koutů mohou být vyrobeny z plastu nebo také z bezpečnostního skla. Oba materiály lze koupit v průhledných i neprůhledných různě barevných variantách. Dveře si můžete nechat ozdobit všelijakými motivy. Sklo lze různě vypískovat či vybrousit. Významným znakem koutů v posledních lezech je také jejich minimalismus. Což znamená, že se skleněné stěny zbavují rámů, stávají se skoro neviditelnými a výrazné vaničky dnes esteticky splývají s podlahou.

Kupte si sprchový box nebo si nechejte sestavit sprchový kout na míru

Pokud se rozhodnete pro sprchový kout, máte dvě možnosti koupě. K jednoduššímu rozhodnutí patří pořízení kompletního sprchového boxu. Tedy vaničky se stěnami, sprchovou hlavicí a baterií. Na výběr máte opravdu široké spektrum od boxů čtvrtkruhových, obdélníkových, čtvercových, lichoběžníkových až po ty kruhové. Otvírání zde bývá jednokřídlé či dvoukřídlé, nebo s posunem. K snadné údržbě bývají velké skleněné plochy opatřeny speciální úpravou, která brání zasychání kapek.

Druhou možností je vytvořit si z jednotlivých komponentů sprchový kout přímo na míru daného prostoru. Kouty dělané na míru jsou skvělým řešením jak využít různé rohy a výklenky místností.

Sprchový parní box

Sprchový parní box

Kout si můžete různě dovybavit

Sprchové kouty mohou být vybaveny hydromasážními panely, proto nemusíte mít strach, že byste přišli o vodní relaxaci, kterou vám dříve dopřávala vana. U těchto panelů lze nastavit teplotu vody, sílu proudu a už zmiňovanou spotřebu vody. Jednoduše se tak zbavíte stresu, prokrvíte organismus a posílíte nejen tělo, ale i mysl. Většina sprch může být dovybavena i sklápěcím sedátkem, což ocení starší lidé, ale také ti, kteří si zkrátka chtějí občas sednout. Některé zase lze vodotěsně uzavírat, a tak si v nich můžete užívat parní lázeň nebo vodní masáž.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.