• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Umíte si správně připravit sypaný čaj?

Pokud milujete čaj, určitě víte, že je nutné držet se několika málo postupů, aby čaj chutnal výtečně a byl dobře připraven. My vám dnes představíme základní pravidla, kterých je dle odborníků dobré se držet, abyste si mohli vychutnat hrnek vynikajícího čaje.

Dávkování čaje

Nejste spokojení s chutí vašeho čaje? Potom zkuste jiné dávkování. Obecně platí, že stačí 1 lžička na šálek čaje. Kvalitní sypané čaje jsou dostatečně aromatické a chutné, nemusíte to s nimi tedy přehánět v domnění, že nebudete při tak malém množství vůbec cítit chuť. Naopak!

Voda na čaj

Možná vás to ani nenapadlo, ale voda velmi ovlivňuje chuť čaje. Obzvláště pokud máte doma příliš tvrdou vodu. Pokud vám z kohoutku tvrdá voda teče, stačí ji chvíli povařit. Voda je hlavní složka čaje, dbejte tedy na to, aby byla vždy čerstvá!

Teplota vody

Každý sypaný čaj miluje jinou teplotu vody. Černé sypané čaje se zalévají vodou, která má 95 – 100 °C a louhuje se asi 4 minuty. Pro zelený čaj je ideální teplota 70 °C, a louhujte jej 1-3 minuty. Bílý čaj zalévejte vodou o 80 – 90 °C a louhujte 5 minut a žluté čaje snesou pouze vodu o 80 °C a louhují se 3 minuty.

Výběr sypaného čaje

Aby vám čaj opravdu chutnal, kupujte jej pouze u prodejců, kteří mají s prodejem čaje dlouholeté zkušenosti. Za stálice na čajovém trhu platí sypané čaje Harney and Sons, čaje Twinings nebo sypaný čaj English Tea Shop. Sypaný čaj určitě nekupujte u prodejců, kteří prodávají naporcované malé balíčky sypaného čaje, který již dlouho stál v regálu nebo na polici.

Skladování čaje

Nikdy nesmíte zapomenout na správné skladování čaje. Čajové lístky rády snadno přebírají pachy z okolí. Pokud jej tedy uložíte vedle aromatického koření, nedivte se, že bude mít váš čaj příchuť mleté papriky či kmínu. Čaj skladujte v plechové nebo skleněné dóze v suchu a temnu.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.