• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Trendy v interiérech pro rok 2021

Rok 2020 nám s neočekávanou pandemií přinesl také mnohem více času, který trávíme doma, ať již kvůli práci home office, online škole či pouze volného času, který spousta z nás dříve trávila mimo své domovy na různých koncertech, v kavárnách či ku příkladu v restauracích. Proto není divu, že v této době klademe na vizuální stránku našeho bydlení spojenou s pohodlím mnohem větší důraz. Zde vám přinášíme několik trendy tipů do domácnosti pro rok 2021, pomocí kterých ve zvelebování svých domovů můžete pokračovat i nadále. 

Barvy roku 2021

Vybrané barvy pro určitý rok odráží jakého si ducha současné éry či času. Po modré barvě, která se stala barvou roku 2020 přichází výjimečně barvy dvě, které by měly podpořit hravost a dobrou náladu, kterou v této době určitě potřebujeme. Barvy roku 2021 vyhlásila společnost Pantone Color Institute a je jimi kontrastní žlutá barva se šedou. U šedivé se konkrétně jedná o odstín Ultimate Gray, pod kterou si můžete představit například oblázky na pláži. Šedá barva sice představuje neutralitu, konzervativnost, ale také sílu a vytrvalost a je potřeba si dát pozor na množství jejího využití v interiéru, protože přehnané použití může působit smutným dojmem z celé místnosti. Její použití v interiéru znamená však také velké množství možností, jelikož se dá kombinovat a doplňovat s nespočtem různých jiných a hlavně výrazných barev a právě spolu se žlutou mají vytvořit pocit hřejivosti a optimismu. Pokud jde o barvu žlutou, jde konkrétně o zářivý odstín Illuminating a jelikož si většina lidí pod touto barvou představí slunce a jeho paprsky, není divu že je symbolem radosti, tepla a naděje a využitím této barvy v pracovně můžete podpořit myšlení a aktivitu a v jídelně tak podpoříte chuť k jídlu a požitek. Při kombinaci s dalšími barvami doporučujeme spíše neutrálnější barvy jako je bílá, černá či béžová. Právě v těchto barvách můžeme očekávat nejvíce interiérových návrhů od předních designérů.

Zaměření na přírodu

Tento rok již dejte sbohem umělým či dokonce plastovým květinám a umělému nábytku. Letos přichází zaměření na přírodní kvalitní materiály, díky kterým si kus přírody můžeme přenést k sobě domu a vytvořit si tak jakousi oázu klidu, kterou by si každý z nás měl dopřát nejen kvůli nárůstu času, který momentálně trávíme ve svých domácnostech. Trendem se stane především světlé dřevo inspirované skandinávským stylem a to pro použití v interiéru i exteriéru. Světlý nábytek nám místnost opticky zvětší a provzdušní a je tak vhodný hlavně do menších prostorů. Při jeho volbě nemusíte přemýšlet pouze nad stěžejním nábytkem jako je postel či stůl, ale zaměřte se na jeho využití i v rámci doplňků. Pro věrohodnější přiblížení se přírodě vybíráme rostliny v zelené barvě, které zároveň poslouží jako čističky vzduchu, a to například zelenec, voděnku nebo fíkus malolistý

Smart řešení

Chytrá elektronika se na nás valí ze všech stran, a tak se těmto vymoženostem nevyhneme ani v našich domácnostech, abychom si i tam vytvořili maximální komfort a funkčnost. S pomocí možnosti Smart Home systémů tak přichází čím dál více chytrých domácích spotřebičů, která vám umožní mít vzdálený dohled a kontrolu nad celou domácností. Tyto techniky nabízí například řízení vytápění domu či na dálku ovládání ledniček nebo praček. Trendem se dále stanou úsporné termostatické baterie umožňující vyladění správné teploty vody ještě před tím, než vám začne odtékat.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.