• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Teplo domova vám zajistí palivové dřevo

Pokud doma topíte dřevem, pak je dobré se po nějaké té zásobičce poohlédnout již dnes. Možná se to nezdá, ale čas letí rychle, a vy se ani nenadějete a je tu znovu topná sezóna. Co byste před nákupem měli o dřevu vědět? To se dočtete v dnešním článku.

Dřevo patří k ekologickému a levnému způsobu topení

V posledních letech dřevo zažívá znovu boom, a to nejen proto, že do našich interiérů se vrací krby, ale také pro svou příznivou cenu, dostupnost a i proto, že v mnoha domácnostech se nachází moderní kotle pro palivové dřevo. Z dlouhodobého hlediska patří vytápění dřevem k nejlevnějšímu způsobu získávání tepla. Ceny energií mají tendenci růst a nedá se předpokládat, že by docházelo k jejich snížení, proto bude dřevo i ostatní moderní paliva, jako jsou dřevěné pelety nebo brikety, zajímavou a cenově výhodnou alternativou mezi ostatními palivy.

palivove_drevo

Výhřevnost, vlhkost i tvrdost dřeva

K hlavním vlastnostem dřeva patří tvrdost a výhřevnost, kterou ovlivňuje obsah vody ve dřevu, čili jeho vlhkost. Kromě výhřevnosti a tvrdosti závisí vlhkost dřeva také na objemové hmotnosti. Vždy platí, že vlhčí dřevo má nižší výhřevnost i tvrdost, ale jeho objemová hmotnost je tak logicky větší. Čerstvě zpracované dřevo má asi 50% vlhkost a tím pádem velmi malou výhřevnost. K dostatečné výhřevnosti je potřeba přibližně 20% vlhkost, kterou získáte u čerstvého dřeva po dvou letech.

Palivové dřevo od profesionálů

Mnoho firem proto nabízí palivové dřevo, které se rozděluje právě podle tvrdosti. Nejvhodnější jsou pak tvrdé typy, které hoří stabilně a dlouho. Patří zde většinou dřevo z listnatých stromů. Měkké dřevo získáme převážně ze stromů jehličnatých, a hodí se pro zapalování a i pro případ rychlého vyhřátí vytápěného prostoru.

Společnost Optimtop s. r.o patří mezi nejvýznamnější internetové prodejce pevných paliv v naší republice. V jejich nabídce najdete proto široký sortiment palivového dříví, které vám doručí zdarma už od jedné objednané palety, a to po celé České republice. Vybírat můžete celkem ze 13 druhů dřevin, které se jsou vhodné na topení, grilování i uzení. Udělejte si zásoby palivového dřeva ještě dnes.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.