• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Techniky malování bytu, které oživí každý interiér

Na precizně vymalovaný interiér je obvykle radost pohledět. Dobrý dojem však nedělá jen vhodně zvolená barva – skutečný šmrnc dodá stěnám teprve ta správná technika. Možností, jak se doma kreativně vyřádit, se nabízí víc než dost. Seznámíme vás s těmi nejoblíbenějšími.

 

Malování pomocí šablony

Začněme nejjednodušší technikou, která spočívá v použití speciálních šablon. Zvládne ji opravdu každý, a to bez výjimky. Stačí si vybrat šablonu určitého tvaru a pustit se do práce. Nejčastěji se používají geometrické tvary, ale klidně dejte šanci jinému vzoru.

V posledních letech se dostává do popředí zájmu interiérových designérů tzv. Harlekýn. Čas od času ho dostanou za úkol také malíři Plzeň z řemeslnického cechu EKOMPLEX. Objasnili nám, že na sebe navazující kosočtverce působí velmi elegantně, a v případě zlaté barvy dokonce luxusně.

Malování pokojů pomocí šablon vede k dosažení rozličných výsledků. Malíři a natěrači z EKOMPLEXU prozradili, že v českých domácnostech mají čestné místo i nadčasové pruhy. Obvykle se užívají pouze na jedné stěně, mnohdy v různých šířkách, což vede k vskutku zajímavým výsledkům.

A když jsme zmínili pruhy, nesmíme zapomenout ani na puntíky. Opět se jedná o techniku, se kterou si poradí i méně zkušený malíř, a to i prstem v nose. Můžete je vytvořit pomocí šablony i razítka v požadovaném tvaru.

Encanto

Zalíbila se vám malba, která na denním světle vytváří sametový efekt s kovovými podtóny? Jedná se o techniku zvanou encanto a běžnou malířskou barvou jí nedocílíte. Ale můžete si zakoupit a vykouzlit opravdu nevšední podívanou. Výhodou nátěru, jenž kombinuje antickou krásu s moderním designem, není pouze jedinečný vzhled. Přesvědčit by vás mohly odolnost a snadná opravitelnost.

Benátský štuk

Technik malování pokojů je ohromné množství, jen málokterá však dosahuje takové míry exkluzivity, jako právě benátský štuk. Finální luxusní úpravu povrchu na první pohled nerozeznáte od skutečného mramoru. Navíc je bezúdržbová a vhodná i do vlhkých prostor.

 

Už víte, kterou technikou zvelebíte svůj domov?

 

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.