• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Bydlení na Žižkově fascinuje mladé rodiny

Věřili byste, že Žižkov kdysi býval předměstím historické Prahy? Ano, skutečně je to tak. Stavěl se v době „Bornů“ a „Nedobylů“, kdy v ulicích jezdily drožky a období „páry“ ještě bylo v plenkách. Území nikoho, kde se dřív proháněly kozy, husy i kačeny a vypadalo to tu jako někde v „Horní Dolní“, skoupili v době průmyslové revoluce obchodníci a začali tu stavět velkou dělnickou kolonii.

Za dvě stě let se Žižkov proměnil k nepoznání hned dvakrát. Staré činžáky z minulého století ustoupily modernímu centru, v němž se dnes dělá světový byznys, zároveň se zde rodí nové generace a spokojeně tu žijí rodiny s dětmi. Bydlení na Žižkově dnes není lokalitou za hradbami, ale naopak, jedná se o místo se středem pozornosti, s logistickou návazností na celou Prahu.

Nadčasová architektura

Projekt Byty u parku v Praze tvoří celkem 272 bytů, které jsou rozprostřeny do příjemného architektonického centra, jenž tvoří maximálně šestipatrové bytové domy. Díky relativně malému počtu pater se rezidence elegantně a nerušivým dojmem začlení do okolí současné zástavby. Rozmanitost architektury umožňuje vyniknout balkónům, terasám a zahradám, které zprostředkují obyvatelům nejen přístup do exteriéru, ale rovněž darují i kus ceněného soukromí.

Kouzlo maloměsta

Díky dostatečné prostornosti, minimalistickému designu a citlivému rozvržení mezi zeleň připomíná lokalita spíše poklidnou ulici maloměsta, než tepající ruch velkoměsta. Žižkovský genius loci je jednoduše bezkonkurenční, co se týká nároků na moderní život, stoprocentní občanskou vybavenost a přitom bydlení v klidné zóně s dostatkem parků.

Ideální pro rodiny

Prodej bytů na Praze 3 je v hledáčku zejména mladých rodin s malými dětmi, kteří se chtějí natrvalo usadit a mít po ruce školky, školy a prostor pro volnočasové aktivity. Vackov je odrazem harmonie města a přírody. Rodiny velmi ocení možnost hodit děti za pár minut do školy, zajít si pohrát na hřiště nebo si večer zaskočit do kina v blízkosti domova. Vackov tohle vše servíruje na stříbrném podnose. Vítejte na Žižkově!

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.