• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Strojní omítání urychlí výstavbu a zajistí mnoho výhod

Chcete mít hladké zdi bez jakýchkoliv nerovností? Toužíte po kvalitním materiálu a precizní práci? Pak zapomeňte na ruční omítání a zvolte strojní omítky, které přinášejí rychlý a moderní způsob omítání stěn i stropů v bytech, rodinných domech, ale také v průmyslových halách a dalších typech budov.

Výhody strojního omítání

U materiálu, který se používá pro strojní omítání, nehrozí žádné výkyvy kvality, protože má přesně dané složení. Suchá směs se na stavbu dopraví v pytlích nebo silech, a je zpracována a posléze i nanášena na zdivo pomocí stroje.  Strojní omítky působí velmi esteticky, a to jak v exteriéru, tak v interiéru domova. Jsou odolné, otěruvzdorné, kvalitní a hygienicky nezávadné. Navíc výrazně urychlují výstavbu, protože nedochází k časově náročné dopravě směsi a následně jejímu pracnému ručnímu nanášení na stěny. Díky strojnímu nanesení mají pak omítky stejné vlastnosti po celé své ploše, na které tvoří souvislou vrstvu.

Exteriér i interiér

Typ omítky závisí na tom, zda chcete omítat interiér nebo exteriér domova, na podkladovém zdivu i jeho celkovém stavu. Hodí se na novostavby i pro rekonstrukce.

strojni_omítky

Na exteriér budovy jsou určeny odolné vápno – cementové a cementové omítky, které mají většinou vyšší zrnitost a jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám i mechanickému poškození. Tvoří podkladovou vrstvu, na kterou se posléze nanáší štuk. Omítky s vyšší zrnitostí se používají i na prostory půdy, sklepa, garáže či komíny.

Do interiéru se používají omítky sádrové, vápno – sádrové, vápno – cementové a cementové. Nejméně zrnité jsou sádrové a vápno – sádrové, které vám vytvoří nejhladší povrch, a tím pádem nejlepší podklad pro následnou malbu či tapetu. Kromě hladkosti udrží tyto omítky v interiéru skvělé klima a nelepí se na ně prach.

Kvalitní práci odvede firma Horňák

Strojním omítáním se od roku 1990 zabývá firma Horňák, která zároveň provádí i zateplování budov pomocí zateplovacího systému CEMIX. Díky mnohaletým zkušenostem se proto nemusíte bát svěřit svůj domov do jejich rukou.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.