• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Stěhování v klidu a bez stresu

Stěhování je pro mnoho lidí noční můrou, mnohdy ovšem zcela zbytečně. Jestliže zaujmete správný přístup, může být přesun do nového domova naopak zábavou. Nesmí vám však chybět organizační schopnosti, disciplína a hlavně se musíte obklopit těmi správnými pomocníky.

Jen málokdy se člověk stěhuje ze dne na den a většina lidí má na přípravu stěhování dostatek času. Bohužel jen málokdo nenechává věci na poslední chvíli. Jestli chcete vše zvládnout bez újmy na majetku, v horším případě na zdraví, měli byste s přípravami začít co nejdřív a nic neponechat náhodě.

Mějte plán

Jakmile podepíšete smlouvu na nové bydlení a dostatečně vystřízlivíte z oslav, že jste se konečně dopracovali k lepšímu bydlení, pusťte se do práce a ze všeho nejdříve vypracujte plán. Je-li to jen trochu možné, stanovte si pevné datum, kdy se chcete přestěhovat, objednejte stěhováky a připravte si rozpočet. Pak si napište seznam, co vše musíte koupit nebo zařídit, protože ten vám usnadní práci a vyvarujete se zbytečným zmatkům.

Posléze se pusťte do hledání těch správných pomocníků. Poproste kamarády, ať vám se stěhováním pomohou a hlavně nezapomeňte pořídit kvalitní obalový materiál. Pořídit byste si měli spoustu lepicí pásky, igelitové pytle, staré noviny, špagát, hrubé fixy a hlavně kvalitní papírové klopové krabice.

stehovani2

Nepodceňujte výběr krabic

A právě na krabicích byste rozhodně neměli šetřit. Jestliže jejich výběr podceníte, přiděláte si zbytečně práci, které je při stěhování i tak víc než dost. A dost možná vám také zbydou oči pro pláč, až něco nechtěně rozbijete.

Jedním ze způsobů, jak se k papírovám krabicím, kterých bude při stěhování potřeba opravdu hodně, je obrazit supermarkety v okolí a poptat se, jestli vám nemohou dát krabice od vybaleného zboží. Toto řešení je sice velmi oblíbené, na druhou stranu nutno říct, že nepatří k nejšťastnějším. Sbírání krabic vám sebere spoustu času a energie a použité krabice z obchodu nejsou na stěhování příliš vhodné. Jednak mohou být poškozené a jejich velkou nevýhodou je to, že každá krabice bude s největší pravděpodobností jinak velká a tím pádem budou neskadné, ať už v bytě nebo v autě.

Mnohem výhodnější je investice do nových kartonovýc krabic určených přímo pro stěhování. Stěhovací krabice jsou pevné, mnohé mají zesílené dno a velmi často stěhovacím krabicím nechybí ani průřezy pro snadnější uchopení. Nejen při balení, ale i při samotném stěhování oceníte stejnou velikost krabic. Budou se vám lépe štosovat a v autě ušetříte mnohdy velmi cenné místo.

Již zabalené papírové krabice nezapomeňte dobře popsat. Usnadní vám to práci při vybalování. Nakaždou krabici napište nejen to, co v ní je, ale také místnost do které krabice patří. Ještě o malinko více vám usnadní práci, pokud budete používat barevné samolepky. Pro každou místnost vyberte jednu barvu a tu pak nalepte na krabice a v novém bytě i na dveře místnosti. Okamžitě budete vědět, co kam patří.

 

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.