• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Starší byty přestávají být výhodné. Proč raději investovat do bydlení v novostavbě?

Ještě relativně nedávno byly starší byty až o polovinu levnější než srovnatelně velké a podobně dispozičně řešené byty v novostavbách. Loni však výrazně podražily – v Praze dokonce o 60 % a momentálně jsou na třech čtvrtinách ceny nových bytů. Koupě starší bytové jednotky se kvůli tomu již nejeví tak výhodná, a navíc je třeba počítat s dalšími náklady – příspěvky do fondu oprav a mnohem vyššími částkami za energie. Pro novostavby zároveň hovoří i další fakt – tržní cena pronájmu.

Ještě před dvěma lety se pořízení staršího bytu jevilo jako dobrý alternativa pro každého, kdo neměl dost peněz na nový. Situace na realitním trhu se ovšem změnila natolik, že by si zájemci měli záměr důkladně rozmyslet a raději zvážit výhodné financování bydlení v novostavbě.

Nové byty se proto nyní jeví mnohem zajímavěji i pro investory, kteří kupují nemovitosti z důvodu pronájmu. V minulosti se z důvodu výrazně nižší ceny často přikláněli ke starším bytům a výhodné ceny nevyvážila ani velmi úsporná energetická třída. Tu považují za velmi důležitou noví nájemníci, kteří musí kromě nájemného hradit i poplatky spojené s energiemi.

Tip na atraktivní byty v novostavbě? Staví se na Vackově

Když se objeví novostavba v dobré lokalitě, byty se obvykle velmi rychle rozprodají. Nejinak tomu bude v případě developerského projektu Byty Na Vackově, za kterým stojí zkušený developer Metrostav Development.

Developerský projekt Na Vackově zahrnuje pět objektů a s celkem 347 byty, ateliéry a nebytovými prostory. To vše ve vysokém standardu, a navíc na výjimečné adrese, která garantuje klidné bydlení v poklidné část Horního Žižkova.

Nové byty na Praze 3 budou dostavěny v letech 2020 a 2021. Další informace, ceníky a kontakty na makléře najdete na byty.navackove.cz.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.