• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Sháníte zimní pracovní obuv? Poradíme vám jak na to!

Teplé letní dny jsou již definitivně minulostí a zima si hlasitě říká o slovo. Pro všechny, kdo mají v popisu práce vykonávat činnost pro svoji obživu venku, to znamená nemalé komplikace. Všichni, kteří pracují venku, vědí, že základem pro jejich minimalizování je kvalitní pracovní obuv. Požadavky na zimní pracovní obuv jsou jasné. Je nutné, aby si na botu nepřišla zima, sníh ani déšť. Musí zajistit příjemné pracovní podmínky ke standardnímu vykonávání práce. Mimo to plní pracovní obuv také ochrannou funkci.

Jaká musí zimní pracovní obuv být?

Typická zimní pracovní obuv je vyvedena v kotníkovém provedení a vysoké odolnosti tak, aby splňovala bezpečnostní zásady práce venku.

Nejdůležitější je materiál

Největší roli však hraje volba použitého materiálu. Na povrchu to nejčastěji bývá vepřová nebo hovězí kůže, která je pro účely práce v zimě ideální. Je pevné, což zajišťuje potřebnou odolnost a zároveň propustí minimální množství chladu. Zimu, která se přes kožený svršek boty dostane, zachytí vnitřní zateplení.

Důležitá je také podrážka. Protiskluznost a odolnost vůči mrazu by u ní měly být samozřejmostí, stejně jako dostatečná síla.

Bez komfortního provedení to také nejde

Teplo. To je to, co si primárně od zimní pracovní obuvi všichni slibují. Otázku zateplení řeší nejčastěji syntetická kožešina. Další pozitivní rozměr, co se pohodlí uvnitř boty týká, přináší zateplení mezipodešve.

V zimní pracovní obuvi tráví její majitelé dlouhou dobu, proto není radno podceňovat případná zdravotní rizika z toho plynoucí. Aby v tomto ohledu nevznikaly žádné problémy, používá se v podšívce antibakteriálních vláken.

Podšívkám vládnou různé materiály, nejčastěji se však používá polyuretan, nylon či syntetická kůže.

Kromě dostatečné teploty uvnitř boty, by měla zimní pracovní obuv charakterizovat i následující vlastnosti:

  • Protiskluznost
  • Odolnost vůči větru
  • Voděodolnost
  • Odolnost vůči mrazu
  • Rezistence vůči chemikáliím, mastnotám apod.

Pokud aktuálně řešíte potřebu nákupu zimní pracovní obuvi, na výběr máte několik typů. Například od českého distributora pracovních pomůcek TOMIS CZ (tomiscz.cz). Pracovní obuv od něj nejen, že disponuje všemi výše uvedenými charakteristikami, je navíc opatřeny i dalšími praktickými doplňky, jako jsou reflexní prvky nebo tužinka ve špičce. Níže jsme pro vás vybrali pár produktů od tohoto českého distributora.

Zimní pracovní obuv RAVEN ANKLE WINTER O1 – 3598

Pracovní zateplená kotníková obuv s PU/PU podrážkou rezistentní pohonným hmotám a svrškem z kůže, barva černá. Cena 478,- Kč včetně DPH.

Zimní pracovní obuv RAVEN ANKLE WINTER O1 – 3598

Zimní pracovní obuv RAVEN ANKLE WINTER O1 – 3598

Pracovní obuv Panda STRONG PROFESSIONAL ORSETTO S3 CI SRC

Bezpečnostní zateplená kotníková obuv s ocelovou tužinkou i stélkou odolnou propíchnutí, antistatickou a protiskluzovou PU/PU podrážkou rezistentní kyselinám a olejům s absorpcí energie v patě, voděodolným svrškem z prodyšné kůže a reflexními komponenty pro zvýšení viditelnosti. Zateplení polyesterovým kožíškem. Barva černá-žlutá. Cena 944,-Kč včetně DPH.

Pracovní obuv Panda STRONG PROFESSIONAL ORSETTO S3 CI SRC

Pracovní obuv Panda STRONG PROFESSIONAL ORSETTO S3 CI SRC

 

Pracovní obuv BK HONEY ANKLE WINTER – 3008

Zimní pracovní kotníková obuv „farmářka“ s pryžovou podrážkou rezistentní olejům, pohodlná široká obuv zateplená polyesterovým kožíškem a se svrškem z kvalitní prodyšné nubukové kůže. Cena je 983,- Kč včetně DPH.

Pracovní obuv BK HONEY ANKLE WINTER – 3008

Pracovní obuv BK HONEY ANKLE WINTER – 3008

Pracovní obuv Panda TOP CLASSIC STRALIS S3 CI SRC

Vysoká bezpečnostní obuv Panda S3 pro profesionální použití s ocelovou tužinkou ve špičce a stélkou, moderní design, vysoký komfort, kombinace černé kůže a textilu, teplá podšívka ABSORBER s vysokou absorpční schopností a vlákny Bacterbril zabraňuje množení bakterií a plísní, polyuretanový chránič špice, vstřikovaná podešev z termoplastického PU, odolná kyselinám a olejům. Barva černá. Cena 2 139,- Kč včetně DPH.

Pracovní obuv Panda TOP CLASSIC STRALIS S3 CI SRC

Pracovní obuv Panda TOP CLASSIC STRALIS S3 CI SRC

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.