• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Sedací soupravu můžete vyčistit sami, nebo si na to pozvat profesionály

Pohoda, dobroty, děti i domácí mazlíčci…a najednou je tady katastrofa ve formě skvrn na sedací soupravě. Co teď? Nezbývá než začít čistit. Zvládnete to sami? Nebo budete potřebovat profesionály, jako je firma Remiáš Global Services s.r.o, která čištění sedaček v Brně i po celé naší republice provádí? Tak to už necháme na vás.

Kůže a eko kůže

Kožené sedačky i ty z umělé kůže se ošetřují podle typu materiálu. Jinak musíte pečovat o semiš, jinak zase o syntetiku. Vždy je dobré postup konzultovat s prodejcem. Kůži lze běžně otírat vlhkým hadříkem potřeným mýdlem s lanolinem. I tento materiál se ale vyplatí svěřit do rukou oborníků.

Na látkové sedačky je dobrá suchá pěna i vysavač na mokré čištění

Na domácí čištění se prodávají přípravky na bázi suché pěny, kterou použijte vždy podle návodu. Než zasáhnete, doporučujeme pěnu vyzkoušet na méně viditelném místě. Dobrou volbou jsou vysavače na mokré vysávání. Tento způsob čištění opravdu funguje. Nevýhodou je však fakt, že vysavač má vyšší pořizovací cenu.

Profesionální suché nebo mokré čištění

Výrobci ve většině případů doporučují si brát na pomoc profesionály. Ti provádějí čištění dvěma způsoby. Prvním je mokrý extrakční způsob, druhým je suchá varianta. Právě u ní dochází k mechanickému čištění vakuovým strojem. Do textilu je aplikovaná horká chemikálie či suchá pěna, poté dochází k vysátí silným proudem vzduchu. Tento způsob se používá na dlouho nečištěné materiály.

Při mokrém, extrakčním způsobu, stroj vstřikuje na povrch čalounění pod přiměřeným tlakem vodu s čisticím prostředkem a ihned ji zase odsává zpět do zásobníku. Tento systém se používá spíše pro běžné znečištění s pravidelnou údržbou. Mokré čištění redukuje z textilu prach, roztoče, nepříjemné pachy i skvrny.

Čištění sedaček opravdovými profesionály

Společnost Remiáš Global Services se specializuje na úklid bytových domů a čištění sedacích souprav v Brně i po celé České republice. Jde o opravdové profíky, takže jim klidně svou sedací soupravu svěřte. Budete spokojeni.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.