• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Pronájem bytu přes Airbnb láká, ale měli byste něco vědět…

Představa, že jednou či dvakrát za týden za slušné peníze ubytujete usměvavého cizince nebo párek ještě usměvavějších hostů, je bezesporu lákavá. Realita se však často s představami rozchází a nejinak je tomu i v případě krátkodobého pronájmu přes Airbnb. V čem je háček? V prvé řadě přijměte fakt, že nejde o bezpracný příjem, jak si mnozí lidé mylně myslí. Výše zisku je naopak přímo úměrná vynaloženému úsilí.

Stanovte si realistické cíle

Máte obyčejný byt na periferii Prahy? I ten vám může vydělat, ale nepočítejte s tím, že zinkasujete stejnou částku jako majitel nemovitosti v centru metropole. Na druhou stranu můžete cílit na specifickou sortu turistů a nabízet nestandardní služby. S takovým přístupem by se pronájem mohl stát vašim hlavním příjmem.

Ubytovali byste se u sebe?

Položte si jednoduchou otázku. Kdybyste na Airbnb hledali ubytování, vybrali byste si právě svůj byt? Že ne? Pak najděte nedostatky a snažte se je eliminovat. V oblasti krátkodobého pronajímání panuje velká konkurence a nouzi o hosty nemají jen hostitelé, kteří mají co nabídnout. Máte i vy?

Pohrajte si s nastavením ceny

Cena by vždy měla odpovídat konkrétní nabídce. Ze začátku je ideální slevit a nabízet pronájem levněji než ostatní se srovnatelnými nabídkami. Jakmile vám přibudou kladné reference, posunete se na další úroveň a cenu odpovídajícím způsobem navýšíte. Dříve to nedělejte.

Budete mít na správu bytu čas?

Pokud výši výdělku neřešíte a je vám jedno, jak často hosté o vaši nabídku projeví zájem, tak vám pronajímání příliš času nesežere. Jinak ovšem počítejte s tím, že vám správa profilu na Airbnb, kontakt s hosty a údržba bytu spolknou spoustu času.

Nabízí se však poměrně snadné řešení – správa pronájmu bytu týmem profesionálů z Let Me Inn. Zajistí konkurenceschopnost nemovitosti a postarají se o veškeré úkony, které s pronajímáním souvisí.

Cena za správu Airbnb není vysoká a pravidelný zisk obvykle stoupne o desítky procent. Podrobnosti najdete na letmeinn.cz.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.