• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Praktické tipy, jak nepodcenit bezpečnost ve výrobě

Bezpečnost je zejména ve složitějších technologických výrobách velmi diskutované téma. Nic nesmíte podcenit, aby se vašim zaměstnancům nic nestalo a samozřejmostí by mělo být i plnění náročných bezpečnostních norem. Jak to všechno zvládnout a co se může hodit?

Bezpečné přivádění energií

Provozovaná zařízení musí splňovat nároky na bezpečný provoz, kam patří i správně ošetřený přívod a odvod energií. Vhodná izolace kabelů, likvidace nebezpečného odpadu, ale i oddělené elektrické okruhy jednotlivých částí výroby mohou velmi pomoci se zvýšením bezpečnosti. Dalším bonusem je získání vhodného prostředí pro případ nouze a nutnosti nouzového fungování.

CE European Community logo background illustration

Přístroje pro nouzové funkce a odpojení

Doufáte, že je nikdy nebudete potřebovat, ale když se tak stane, jste vděční za jejich profesionální instalaci a neomylně funkční procesy. Samostatné přístroje pro nouzové funkce pomohou odvrátit či snížit případné škody a chrání nejen zdraví vašich lidí, ale zabraňují i poškození provozu a nevratnému zničení drahých přístrojů. Zjistěte si možnosti jejich instalace a povzneste bezpečnost své výroby ještě o něco výše.

Vyškolte své zaměstnance

I když je bezpečnostní školení často dle názoru nepotřebné, v případě potřeby mohou nabité znalosti zachránit zdraví či dokonce život. Nebojte se posílat je ani na nepovinné přednášky a ukázky, kde se mohou naučit praktické znalosti. Samozřejmostí by mělo být dokonalé seznámení s provozem, ve kterém pracují, včetně všech bezpečnostních tlačítek a možnostech vypínání či přepínání do nouzových režimů.

Nechte si vypracovat individuální řešení

Na základě individuálního projektu probíhá posouzení a hodnocení aktuálních rizik provozu podle nařízení vlády. Obdržíte protokol obsahující aktuální stav a případné návrhy na zlepšení. Následně je dobré nechat si zpracovat projekt na realizaci potřebných opatření v rozsahu vašich požadavků na nezbytnou bezpečnostní výbavu.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.