• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Pořiďte si správný klíč nejen k autu, ale i k bytu

Kolikrát se vám už stalo, že jste ztratili klíče od domu a kolikrát klíče od auta? Ztráta autoklíče je rozhodně mnohem horší, nejen proto, že klíč může někdo najít a auto vám tak ukradnout, ale hlavně proto, že váš klíč byl originální a nemusí být lehké tento typ klíče znovu sehnat.

Druhy autoklíčů

Velmi často, hlavně v kritických situacích, oceníte výrobu klíčů na počkání a vybrat si můžete z obyčejných zoubkových klíčů, které jsou jednostranné. Mezi nimi například klíče, které pasují do aut značek Škoda 110 nebo 120, popřípadě do starší Felicie a dokonce i klíčů k Trabantu. Nechybí nabídka oboustranných klíčů, které pasují převážně do starších a zahraničních vozů. Samozřejmostí je také nabídka speciálních autoklíčů, které jsou například gravírované jednostranné pro auta značky Mercedes nebo Opel a gravírované oboustranné pro vozy Renault, Peugot nebo BMW. Součástí nabídky jsou také křížové a rakvičkové klíče.

Klíč s imobilizérem

Pokud potřebujete vyrobit autoklíč s imobilizérem, tedy čipový klíč, tak vám bude zhotoven jakýkoliv autoklíč s dálkovým ovládáním. Veškeré služby jsou provedeny od mechanického zhotovení, až po nahrání kódu k vozidlu. Není problém zhotovit také klíč k autu, kde byly všechny klíče již ztraceny. Samozřejmostí je poradenství, díky kterému bude vyroben přesně ten klíč, který potřebujete. Imobilizér je rozšířen a pyšní se jim řada autoklíčů. V případě ztráty tohoto speciálního klíče anebo jeho zablokování je možné zjistit funkční kód a tuto závadu rychle a spolehlivě odstranit.

Druhy klíčů pro váš domov

Klíče, které používáte v bytě nebo domě jsou například dozické, tvarové nebo vložkové. Mezi nejčastější klíče patří dozické. Tyto klíče se používají k zamykání a odemykání dozického, nebo také zadlabacího zámku. Dozické klíče zajišťují bezpečnost, ovšem nepatří mezi ty nejbezpečnější, jedná se spíše o starší typ klíčů. Časté jsou také tvarové klíče, které slouží k zamykání a odemykání obyčejných zámků. Klíče se liší tvarem, tedy číslem a výrobcem. Používají se do dveří v interiéru, například když se chcete zamknout na toaletě, v koupelně nebo v pokoji. Další kategorie vložkových klíčů slouží k zamykání a odemykání zámků, které mají cylindrickou a jinou vložku. Tento klíč může mít chráněný profil, což je právní ochrany, kdy je nutné doložit bezpečností kartu. Tyto klíče dokážou zajistit mnohem větší bezpečnost.

Mezi další klíče patří důlkové klíče, které jsou kódovány zadáním kódu z bezpečnostní karty. Tyto klíče mají důlkovou ochranu a jsou tak vždy chráněny neoprávněnou výrobou. Využít můžete kvalitní cylindrické vložky s důlkovým klíčem od izraelské firmy Mul-T-Lock a dále firem CISA, ABUS a jiné. Nechybí ani výroba schránkových klíčů, které mohou být typické a používané, ale také nechybí výroba atypů.

Zámečnická pohotovost

Velmi žádanou službou je zámečnická pohotovost, která vám pomůže, pokud si zabouchnete dveře, ať už v domě, bytě nebo ve vozidle. Hlavním cílem zámečnické pohotovosti je nejen výroba nového klíče nebo autoklíče, ale také nabídka vhodného zabezpečení, výběr z velkého množství bezpečnostních zámků a kování. Důraz je kladen na bezpečnost, kvalitně odvedenou práci a zároveň přiměřenou cenu.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.