• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Pojištění domácnosti: Jak funguje a co ještě byste o něm měli vědět?

Dům, byt, ale také chata či chalupa. Bez ohledu na to, jakou má váš nejcennější majetek podobu, si o něj jistě čas od času děláte starosti a takříkajíc malujete čerta na zeď. Protože – co kdyby přišla živelná pohroma a způsobila na vaší nemovitosti nezanedbatelnou škodu? Ne každý má na účtu volné prostředky, které by mohl okamžitě investovat do obnovy. A pro lidi s dostatečně velkou rezervou je i tak mnohem výhodnější uzavřít pojištění domácnosti.

Jaká rizika pojištění domácnosti kryje?

Soubor rizik, na která se pojištění domácnosti vztahuje, je poměrně dlouhý, ale v praxi mezi konkurenčními produkty panují větší či menší rozdíly. Základ však bývá stejný nebo velmi podobný. Pokud například uzavřete pojištění domácnosti Bezpečný domov PLUS od ERGO pojišťovny, získáte ochranu před širokým spektrem katastrof v podobě požáru, povodní, vichřice, krupobití, ale také úderu blesku či sesuvu půdy.

Přírodní živly nejsou jediným původcem škod, a proto bývají na seznamu pojistných rizik také krádeže vloupáním a vandalismus.

Je lepší pojistit domácnost, nebo nemovitost?

Nabídka pojištění majetku je rozsáhlá a někteří klienti nevidí rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti. Zjednodušeně: zatímco pojištění domácnosti se vztahuje na veškeré vybavení uvnitř objektu, pojištění nemovitosti pak souvisí se samotnou stavbou a jejími pevnými součástmi, jako jsou například podlahy apod.

Na otázku, který typ pojištění byste si měli sjednat vy, se nabízí jednoznačná odpověď: ideální je pojistit obojí, tedy domácnost i nemovitost.

Pozor na podpojištění

Pojištění majetku nabízí stoprocentní ochranu pouze za předpokladu správně nastavené ceny pojistného. V případě nedostatečné pojistné částky pojišťovna přistupuje ke krácení plnění, takže obdržíte jen částečnou náhradu škody. I proto je dobrou volbou zmíněný produkt Bezpečný domov PLUS – ERGO pojišťovna se složitému oceňování majetku elegantně vyhnula paušálním stanovením pojistného na základě velikosti podlahové plochy. Majetkové pojištění „2. generace“ navíc zahrnuje pojištění občanské odpovědnosti zdarma.

Na kolik by pojistné vyšlo vás? Zde si můžete spočítat majetkové pojištění online.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.