• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Pod drobnohledem: Levná plastová okna z Polska

Zboží z Polska bývá mezi lidmi často předmětem vášnivých diskusí. Má své zaryté přívržence, kteří poukazují na fantastické ceny a možnost výhodného nákupu, ale i zaryté odpůrce, jež argumentují, a často i právem, pochybnou kvalitou. Přes všechna tato úskalí mají polské produkty na Evropském trhu své místo a je o ně stále zájem. Kdo má k polské produkci výhrady, tak se jednoduše polským výrobkům vyhýbá a nekupuje je. Jak jsou na tom s kvalitou levná plastová okna? Vyplatí se do nich investovat? Co je pravdy na pomluvách, která kolem nich kolují?

Pravdy a lži o polských plastových oknech

O levných plastových oknech z Polska koluje na internetu i mezi lidmi skutečně řada chimér. Říká se, že je produkují účelově založené firmy z Polska, které nabízejí až podezřele nízké ceny. Firmy zprostředkují montáž nebo jen dovezou plastová okna stavebním firmám, a když se začnou vyskytovat problémy a řešit reklamace, firmy již neexistují. Další informací nebo možná dezinformací, která se traduje o polských oknech je, že při jejich výrobě nejsou striktně dodržovány Evropské normy a jsou také často zkreslovány technické parametry, které se týkají úniku tepla. Mezi lidmi se i říká, že se okna nedají reklamovat, což je divné, ale bude to asi o tom, že jsou následné reklamace komplikované.

Základem kvalitních plastových oken jsou vícekomorové profily a izolační dvoj/trojskla

Plastová okna se stejnými parametry bývají z Polska levnější

Zkusme být ale objektivní. Polské výrobky jsou opravdu levnější. Na severu Moravy a Čech se prezentuje řada firem, které se zabývají montáží plastových oken z Polska. Firmy mají různou tradici, pověst, ale také obchodují s i různými typy plastových oken, mnoha polských výrobců. Některé firmy jsou si dokonce vědomy, že polská plastová okna měla v minulosti špatnou pověst a kolikrát původ oken neprezentují jako benefit, ale naopak ho i tají. Na trhu jsou totiž i polská okna, která mají patřičnou kvalitu a zcela odpovídají evropským standardům. Vždy záleží na parametrech a výrobci.

 

Co říci na závěr? Při výběru firmy a oken je dobré, neskočit na vějičku extrémně levné ceny, kterou nabízejí malé garážové firmy, jež programově šidí kvalitu a jdou za rychlým ziskem. Doporučuji vám s dodavatelem neexperimentovat a raději vše “vsadit na jistotu”, nechtějte za každou cenu bezmyšlenkovitě ušetřit, zvolte si solidní firmu, která má dlouholetou tradici a prokazatelně může doložit realizované zakázky a umí také řešit i případné reklamace. Dobrá firma vám předloží veškerou technickou dokumentaci a certifikáty.

Náhled do výroby českého výrobce oken, firmy Oknoplastik

Na českém trhu je naštěstí již řada spolehlivých a korektních firem, které se zabývají výrobou i montáží kvalitních certifikovaných plastových oken a navíc nabízejí velice korektní ceny, takž již není důvod riskovat podezřelé “levné zázraky”. Jednou z nich, jak jsem se sám přesvědčil, když jsem doma řešil plastová okna, je společnost Oknoplastik, která ve své nabídce má nejen plastová okna a dveře, ale i okna dřevěná, hliníková či dřevohliníková, takže vám může doporučit to nejlepší řešení. A navíc, na okna i dveře můžete získat u Oknoplastik záruku až 40 let.

Kontaktujte společnost Oknoplastik ještě dnes a nechte se inspirovat jejich nabídkou. Na jejich stránkách najdete i kalkulačku cen nových oken.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.