• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Nechejte si do interiéru udělat odolnou betonovou podlahu

Základem každé místnosti je podlaha. Velmi oblíbené jsou anhydritové podlahy, avšak v posledních letech roste zájem také o podlahy betonové. Už dávno totiž neplatí, že právě tyto podlahy jsou určeny pouze do výrobních hal nebo skladů. Čím dál častěji jsou k vidění v rodinných domech či bytech.

Skvělý materiál

Beton je pevný a navíc i stálý materiál, který se nedeformuje ani při styku s vodou. Proto i betonové podlahy jsou opravdu odolné proti mechanickému poškození. Navíc jsou hladké, bezespárové a snadno se udržují. Je pravda, že anhydrit má oproti betonu asi o 20 % vyšší tepelnou vodivost. Avšak podlaha vyrobená z betonu dosahuje vyšší akumulace tepla, a tím pádem také i setrvačnosti jejího udržení. Právě to je důležité pro vytápění interiéru, a to hlavně toho podlahového. Každá betonová podlaha je svým způsobem originál, protože její vzhled i barvu ovlivňuje velikost použitého kameniva, které se více či méně odhalí při broušení. Její konečný vzhled pak určuje impregnace a následně i stupeň leštění. Nemusíte se spokojit pouze s šedým odstínem, lze si vybrat i barevné tónování.

Neopomíjejte důkladnou izolaci podlahy

Betonová podlaha se pokládá ručně a při její realizaci je zásadní držení roviny. Po pokládce je vysychání betonu bezproblémové a může se po něm chodit už po 48 hodinách. Velmi důležitá je rovněž správná izolace podlahy, která chrání interiér domu před vlhkostí, zabraňuje zbytečným ztrátám tepla a zajišťuje příjemný pocit od podlahy. Proto ji nesmíte podceňovat.

Firma, na kterou se můžete spolehnout

Firma Urbánek působí po celé naší republice a zaměřuje se na pokládku i izolaci betonových litých podlah. Zajistí vám kompletní servis, a to od konzultace, zaměření, dodávky materiálu, až po samotnou realizaci podlahy. Ke každému zákazníkovi přistupují individuálně a k práci využívají jen ty nejkvalitnější certifikované materiály. Nechejte si udělat podlahu od opravdových profesionálů, kteří na první místo kladou vždy zákazníka, jsou flexibilní a navíc i rychlí.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.