• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Nátěry na dřevo zajistí skvělou ochranu před venkovními vlivy

Veškeré vlivy počasí, jako jsou déšť, mráz, vítr, sníh, ale i slunce, snižují životnost dřeva, které máte v exteriéru. Pokud je pak tento přírodní materiál špatně ošetřen, dlouho vám venku nevydrží. Všechny nátěry na dřevo mají však omezenou životnost, proto se ošetření dřeva musí provádět pravidelně. Víte čím dřevo natírat?

Před prvním ošetřením dřeva je dobré ho napustit prostředkem, který obsahuje fungicidy proti plísním i různým dřevokazům. Základní nátěr vám také zvýší životnost vrchní barvy. Tu byste měli nanést ve dvou vrstvách. Jestliže se rozhodnete ošetřit staré dřevo, na kterém je nátěr prasklý a loupe se, vždy to vyžaduje odstranění staré vrstvy a precizní přípravu daného podkladu.

Barvy na dřevo vybírejte podle složení

Barva na dřevo se liší podle svého složení. Jsou barvy na dřevo ředitelné vodou (akrylátové), nebo syntetické. Syntetické barvy ve většině případů schnou 4 – 6 hodiny. Schnutí u barev ředitelných vodou je rychlejší. Barvy je vhodné nanášet spíše štětcem či plstěnými válečky.

Někdy je lepší použít lazuru

Použití klasického laku může dřevu spíše uškodit, protože ho obaluje do neprodyšné vrstvy. Poté dochází k tomu, že vlhko se nemá kudy odpařovat a barva popraská a odlupuje se. Ochranná vrstva ztrácí svou funkci. Vhodnějším řešením jsou lazury na dřevo. Ty můžete koupit buď v tenkovrstvé, nebo silnovrstvé variantě.

Nechejte si poradit

Před samotnou prací je vhodné věnovat výběru lazur, barev, olejů i vosků větší pozornost, a pokud si nejste jisti, nechejte si poradit od odborníků. Nepracujte v prudkém slunci. Ale práci si nenechávejte ani na večer, kdy se ochlazuje a je spíše vlhko. Mohlo by dojít ke změně odstínů i špatnému přilnutí a tvorbě skvrn.

OSMO nátěry jsou ty pravé

Barvy, lazury, nátěry, ale také oleje na dřevo nebo vosky koupíte na osmo.cz, kde na vás čeká široký sortiment kvalitního zboží.  Nabízené OSMO nátěry na dřevo jsou vyrobeny na bázi přírodních olejů i vosků a chrání dřevo zevnitř i z venku. Nepraskají, neodlupují se a vytvářejí dokonalý povrch.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.