• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Možnosti využití nerezové oceli v domácnostech i průmyslu

Nerezová ocel má v dnešní době velmi široké využití a setkáváme se s ní téměř každý den. Jelikož je tento druh oceli vysoce odolný vůči korozi, je ideálním materiálem pro výrobu mnoha domácích potřeb a kuchyňských přístrojů, ale také se používá v průmyslových odvětvích, jako jsou například automobilový průmysl, strojírenství a stavebnictví. Kde všude se s ní můžeme tedy setkat?

Stavebnictví

Nerez je velmi často používaným materiálem ve stavebnictví, kde se používá nejen jako výztuž v betonových stavbách, ale také při stavbě mostů či parkovišť. Oproti běžné oceli totiž nerez poskytuje vyšší životnost a také zabraňuje popraskání betonu.

Doprava

Čím dál častěji se s ní setkáme také u dopravních prostředků. U vlakové dopravy se z ní vyrábějící celé vagóny, u osobních automobilů a autobusů bývá využívána při výrobě výfuků nebo v motorech. Jelikož využití nerezové oceli snižuje hmotnost dopravních prostředků, ovlivňuje také spotřebu paliva a zvyšuje životnost.

Rozvody a potrubní systémy

Nerezová ocel je díky svých mechanickým vlastnostem hojně využívána pro výrobu potrubí a všech jeho dalších dílů, jako jsou tvarovky, točivé příruby a tak dále. Nejčastěji se jedná o otopné systémy, rozvody zemního plynu, vody a vzduchu.

V domácnostech

Téměř v každé místnosti ve vašem domě se můžete setkat s nerezovou ocelí. Oblíbená je zejména pro svou jednoduchou údržbu a dlouhou životnost. V kuchyních ji najdeme v podobě dřezů, hrnců, nožů a mnoha dalších potřeb. Bývá využívána také při výrobě praček.

Nerezová ocel slouží rovněž při výrobě nástrojů ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu. Na závěr tedy můžeme říct, že se jedná o jeden z nejvyužívanějších materiálů současné doby. Velkou výhodou je také ekologičnost, neboť většinu použitých výrobků můžeme recyklovat.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.