• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Moderní dřevené domy

Současným nárokům na moderní bydlení   vyhoví  moderní dřevěné domy. Dřevěné domy splňují veškeré požadavky, které dnešní člověk na kvalitu bydlení klade a to svou architektonickou originalitou, tvarovou rozmanitostí a užitnými vlastnostmi. Dřevěné domy na klíč se staví podle vlastních projektů firmy nebo podle projektů zákazníků.  Dřevěné domy jsou stále žádanější. Vyšší poptávka je dána řadou výhod, které mají dřevostavby proti klasickým domům. Dřevostavby splňují požadavky na nízké náklady na vytápění, jsou tedy nízkoenergetické, což je v dnešní době velmi důležité. Je to dáno velmi dobrou tepelnou izolací dřeva. Akumulační schopnost dřevěných stěn je velmi příznivá, navíc dřevo má velmi malou vodivost tepla.

Ve výsledku to znamená, že v létě je v domě příjemný chládek a v zimě útulné teplo. Důležité je ale hlavně použití kvalitních izolačních materiálů, oken, dveří a v neposlední řadě i podlah. Dřevostavby se staví několika způsoby.  Nejrychlejší jsou sendvičové dřevěné domy. Pomalejší způsob stavby dřevěného domu je použití masivních trámů, ale i tak je možné dřevostavbu postavit do 3 měsíců od schválení projektu. Dřevo je obnovitelný zdroj staveb a energie. Jeho  zpracování  pro stavbu dřevěných domů tolik nezatěžuje životní prostředí. Dřevo je současně i živý materiál. Dřevěné stěny filtrují venkovní vzduch a vytvářejí příjemné, přírodní klima v domě. Moderní dřevostavby patří mezi stylové  bydlení , které splňuje požadavky na současné bydlení.

Dřevostavba

Dřevostavba

Dřevostavby se staví tzv. nasucho. Většinou jsou sestaveny v montážní hale stavební firmy a poté převezeny na místo stavby, kde se staví podle plánu. Potřeba je jen několik montérů a rovněž odpadu je mnohem méně než při stavbě klasického domu. Mýtem okolo dřevostavby je údajně vyšší riziko požáru. Dřevo pochopitelně hoří, ale zuhelnatělá vrstva proces hoření zpomalí nebo úplně zastaví. Je samozřejmě důležitá kvalitní elektroizolace a dodržování běžných bezpečnostních pravidel. Kvalitně postavená a ošetřovaná dřevostavba vydrží několik set let! Dodnes jsou zachované dřevěné domy ze 14. století a dokonce italské Benátky stojí na dřevěných pilířích více než 800 let. Dřevo je úžasně tvárný a stavební materiál, který projektanty v ničem neomezuje.

V současné době již nepanuje představa, že dřevostavba musí mít charakter zálesáckého srubu nebo lidové roubenky. Tradiční přírodní materiál lze skloubit se všemi přednostmi současného bydlení. Projektanti dokážou navrhnout  originální stavbu „na míru“ , která bude po všech stránkách vyhovovat všem vašim potřebám. Individuálně navržený moderní dřevěný dům odráží nezaměnitelnou osobnost jejich majitele. Domy ze dřeva jsou na bydlení levnější  a proto jsou pro mnoho lidí  také dostupnější. Dnešní moderní dřevěné domy jsou k nerozeznání od zděných a ve kvalitě si nezadají s těmi zděnými. Dřevěné domy jsou ideální pro všechny věkové kategorie. Stavby ze dřeva si našly na našem trhu pevnou pozici a těší se stále větší oblibě.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.