• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Máme pro vás 5 rad a tipů, jak zařídit byt podle trendů roku 2017

Přehoupli jsme se do druhé poloviny roku 2017 a zanedlouho nás tak čeká čas dovolených a prázdnin. Pokud letos dovolenou u moře, na horách nebo na hradech a zámcích neplánujete a namísto toho chcete dny volna využít k rekonstrukci interiéru, bude se vám tento článek hodit. Máme pro vás totiž několik rad a tipů, jak zařídit byt podle aktuálních trendů. Pohodlně se usaďte, naše krasojízda právě začíná.

Tip č. 1: Volte barvy, které jsou letos „in“

Bytové trendy se netýkají pouze nábytku a zařízení. Velký důraz je kladen také na barevné kombinace. Letošnímu roku vévodí tajemná fialová, která dodá interiéru nádech tajemna. Vedle ovšem nešlápnete ani s blankytně modrou nebo citrónově žlutou. Zkuste tyto dvě barvy zkombinovat a uvidíte, že výsledek vás zaručeně příjemně překvapí. Navíc barvy nyní můžete nyní výhodně koupit třeba v Obi. Obi Leták na tento týden prolistujete zde.

Tip č. 2: Korek a terakota navodí pocit útulna

Klasickým tapetám už dávno odzvonilo. Nyní jsou v kurzu netradiční obklady na stěnu z terakoty nebo korku. Tyto rustikální obklady v interiéru navodí pocit útulnosti a místnost díky nim získá zcela novou a netradiční atmosféru. Navíc takovou korkovou stěnu můžete jednoduše využít třeba jako nástěnku v pracovně.

Tip č. 3: Hlásejte návrat k přírodě

Futurismus střídá již několik let návrat k přírodě a její obnova. Jinak tomu není ani z hlediska bytových trendů. Do interiéru se stále častěji dostávají přírodní materiály, kterým samozřejmě vévodí dřevo. V pozadí však nezůstává ani textil a kůže. Pokud si ale interiér přeci jen bez moderních vychytávek nedokážete představit, nahlédněte do Alza letáku, v němž pořídíte moderní společníky domácnosti vskutku za hubičku.

Tip č. 4: Kombinujte retro styl s modernou

Pokud vás návrat k přírodě z hlediska estetiky příliš neláká, nezoufejte! I pro vás si bytoví architekti a designéři připravili zajímavý kompromis. Je jím retro a vintage styl kombinovaný s modernou. Starší pohovka, za kterou vám budou babičky a dědečkové líbat ruce, se bude nově perfektně vyjímat třeba vedle ultra moderní LED televize! S jejímž pořízením vám v případě, že nejste zaměstnán nebo nepracujete ještě na trvalý pracovní poměr pomůže třeba Půjčka bez doložení příjmu. Myslete však na to, že nic se nemá přehánět a pro tuto netradiční kombinaci je potřeba mít zvláštní cit a umět peníze splatit bez problémů.

Tip č. 5: Lesk vyměňte za mat

Letošnímu roku vévodí matné plochy, což je poměrně výrazná změna oproti roku minulému, kdy se do hledáčku bytových designérů a architektů dostal lesklý kov v kombinaci se sklem. Pokud přemýšlíte, zda zvolit matnou podlahovou krytinu nebo obklady, či jejich lesklou variantu, nechte se inspirovat moderními trendy a volte mat, který se stal králem interiérů roku 2017. Matné odstíny totiž působí v interiéru měkce a hřejivě, navíc též umocňují pohostinnost a útulnost domova.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.