• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

LED žárovky mají více výhod než negativ

V posledních letech v mnoha domácnostech neuvidíte jiné zdroje světla než LED technologii. Ta je známá již desetiletí, ale běžně se používá jako zdroj osvětlení několik let. Jak ale tyto zdroje fungují, jaké jsou jejich výhody i nevýhody? Tak to se dočtete v dnešním článku. Stejně jako to, že LED žárovky seženete na ledakace.cz.

LED osvětlení je založeno na jevu elektroluminiscence. Což je přeměna elektrického proudu přímo na světlo. Diody fungují díky polovodičům, které se skládají ze dvou vrstev. Po připojení elektrického proudu dojde k tomu, že se elektrony z první vrstvy přesunou na vrstvu druhou, a tím vytváří energii ve formě světla.

Výhody jsou ekologické i ekonomické

Hlavní výhoda používání LED žárovek je v tom, že dosáhnete libovolné požadované barvy světla bez nutnosti užívání dalších filtrů, které mění bílé světlo. Nenahraditelným plusem jsou také ekonomické i ekologické výhody a dlouhá životnost. Ve srovnání s klasickými žárovkami vydrží LED mnohem déle. Jejich průměrná životnost je 30 000 hodin. LED žárovky rovněž snižují emise oxidu uhličitého a spotřebovávají méně elektřiny. Právě díky tomu uspoříte až 90 % za energie.

Vyšší pořizovací cena, která se vám vrátí

Nevýhodou LED žárovek je vyšší nákupní cena, která však v průběhu let poklesla. Navíc se vám tato investice vyplatí a vrátí díky nízkým provozním nákladům. Některé zdroje udávají negativní vliv modrého světla na lidské oko. Proto je lepší volit světlo žluté teplé barvy. Někdy se dočtete, že LED světlo způsobuje světelné znečištění. To ovšem způsobuje každé světlo. Žádný zdroj světla není dokonalý, ovšem LED žárovky patří k nejúspornějším a nejekologičtějším zdrojům osvětlení. Zároveň mají dlouhou životnost a dobrou odolnost. Jejich nevýhody nemohou převažovat nad pozitivy.

Na eshopu https://www.ledakce.cz/led-reflektory/ seženete LED žárovky, ale také LED pásky, panely, trubice i reflektory. Stačí si vybrat ten nejlepší zdroj právě pro vás.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.