• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Kupte tu správnou vodovodní baterii

Mnoho lidí při koupi vodovodní baterie nezajímá nic jiného než její vzhled, a to ať vybírají baterie do kuchyně nebo koupelny. Avšak nezáleží pouze na designu, jsou i jiná kritéria, kterých bychom si měli všímat.

Dobré baterie šetří vodu

Každá domácnost se potýká se stále zvyšujícími se investicemi za vodu, proto by všechny vodovodní baterie, které si koupíte, měli umět vodu uspořit. K této úspoře napomáhají takzvané omezovače průtoku vody, jež se nacházejí přímo v kartuších, perlátory i omezovače teplé vody. Vhodné jsou také pákové baterie, jež se pohodlně ovládají, rychle se tak reguluje potřebná teplota, a tím pádem spoříte na množství protékající vody.

Nezapomeňte si změřit rozteč

Pro správnou funkci vodovodní baterie je nezbytná správná rozteč, což je vzdálenost trubek k přívodu teplé i studené vody. Standardní a nejčastěji používanou velikostí rozteče je 100 nebo 150 mm. Při koupi musíme rozlišovat také mezi nástěnnými a stojánkovými typy. Stojánkové se více používají u umyvadel, a tento typ má i vodovodní dřezová baterie, nástěnné se zabudovávají do stěny, a jsou častější u baterie sprchové.

drezova_stojankova_baterie

Dlouhá životnost je ovlivněna kvalitou baterie

Dalším důležitým faktorem při její koupi je dlouhá životnost a bezproblémová funkčnost. Toho dosáhnete pouze tehdy, pokud zvolíte zboží, které bylo vyrobeno z kvalitních materiálů a pochromování. Kartuše, aby vydržely tlak vody, jsou nejčastěji vyrobeny z keramiky. U některých prodejců se ale můžete setkat s nabídkou plastových kartuší, které mají sice nižší pořizovací cenu, ale zase se rychle zničí. Dobrá vodovodní baterie je navíc vyrobena z tlustostěnné mosazi se silným pochromováním, jen tak totiž vydrží každodenní používání, což ocení hlavně dřezová baterie, jež bývá v domácnosti velmi využívaná.

Nakupujte u železářství Absolut   

Pokud uvažujete o koupi nových baterií, obraťte se tam, kde nabízí celou řadu kvalitního zboží. Což je eshop zelezarstvi-absolut.cz, kde nakoupíte veškerý sortiment vodovodních baterií i příslušenství.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.