• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Kdy začít s plaváním malých dětí?

Před několika desítkami let byste kurzy pro plavání miminek hledali v nabídce plaveckých škol marně. Plavání bylo v módě, snad každý si pamatuje povinné lekce plavání na základní škole, které nahrazovaly tělesnou výchovu. Na mnoha školách přetrvávají dodnes a mnoho škol má dokonce i své vlastní plavecké bazény. Vést dítě k vodě se však maminky snaží už odmalička.

Prakticky ihned poté, co se miminkům zahojí pupík, je možné začít doma s vaničkováním. Jestliže vás tato technika láká, pak si domluvte speciální lekce, kde vám bude předvedeno, jak s miminkem správně zacházet. Pokud vás zajímá, od kdy můžete s miminkem do bazénu, pak ve většině případů je plavání kojenců určeno pro dítě starší 6 měsíců. Máte-li zájem s plaváním začít, pak určitě první hodinu neodkládejte a začněte opravdu, jakmile splníte věkový limit. U větších dětí se může častěji objevit strach a plavání se může krýt s obdobím separační úzkosti. Při lekcích je však mnohdy nezbytné, aby vzal dítě do rukou instruktor.

Plavání kojenců Praha vám může nabídnout například Centrum trvalého zdraví Cordeus. Zde najdete bazén, který splňuje speciální normy pro plavání kojenců. Ty se vztahují ke kvalitě vody a její teplotě. Rozhodně se nemusíte bát studené vody, naopak voda pro kojence by měla mít optimálně teplotu 30°C, což je pocitově velmi příjemné a pro maminku lekce plavání mnohdy znamená relaxaci. Navíc je maminka a miminko po celou dobu v těsném kontaktu, což upevňuje vzájemný vztah mezi oběma. Jestliže máte o lekce plavání miminek zájem, pak se podívejte na stránky www.cordeus.cz/sluzby/denni-lazne/plavani-s-detmi-2/kurzy-plavani-miminek/, kde najdete všechny potřebné informace.

Služby centra Cordeus však myslí nejen na miminka, ale také na maminky. Odpočinek s miminkem je sice příjemný, ale někdy je potřeba věnovat se také sama sobě. Maminky po porodu mají mnohdy potřebu řešit svou váhu a tak by mohl přijít vhod program, jehož náplní je zdravá výživa Praha, v rámci kterého vám bude sestaven speciální jídelníček přímo na míru, tak aby vaše tělo dostalo všechny potřebné látky a živiny potřebné pro zdraví.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.